Nový Spark
venku od 2. května
BULLET FOR MY VALENTINE a TRIVIUM společně oslaví výročí v pražském Foru Karlín

BULLET FOR MY VALENTINE a TRIVIUM společně oslaví výročí v pražském Foru Karlín

BULLET FOR MY VALENTINE a TRIVIUM, „The Poison“ a „Ascendency“. Dvě kapely, dvě zásadní desky vydané v roce 2005, které budou mít dvacetileté výročí, jedna společná tour. Pražské Forum Karlín turné zasáhne 22. února 2025.

„The Poison“ katapultovalo britské BULLET FOR MY VALENTINE k mezinárodní slávě, stalo se jedním ze základů metalcorového žánru a uchvátilo srdce fanoušků po celém světě. Skladby jako „Tears Don't Fall“, „All These Things I Hate (Revolve Around Me)“ a „Suffocating Under Words of Sorrow (What Can I Do)“ se staly hymnami pro generaci zápasící s rozchody, zradou i vnitřními konflikty.

Album „The Poison“ vyšlo v říjnu 2005. Dostalo se na 21. místo britské albové hitparády a umístilo se na 7. místě v žebříčku „Albums Of The Year“ časopisu KERRANG!. V té době získalo i zlaté ocenění za nejlepší britskou kapelu roku a zlatou desku za 500 tisíc prodaných nosičů v USA.

BFMV na Sparkshopu

„Ascendancy“ je druhé studiové album amerických TRIVIUM. Deska je významným milníkem, který kapelu posunul do popředí metalové scény - představuje charakteristickou směs melodického thrash metalu, do něhož jsou začleněny prvky metalcore a progresivního metalu.

Několik skladeb z „Ascendancy“, které vyšlo v březnu 2005, se stalo stálicemi živých vystoupení TRIVIUM, včetně „Pull Harder on the Strings of Your Martyr“, „Like Light to the Flies“ a „Rain“. Album, se zabývá introspekcí, osobním bojem i odolností, a i toto album se stalo komfortním místem pro mnohé fanoušky. V závěru téhož roku se stalo „Albem roku“ časopisu KERRANG!, ve Velké Británii získalo zlatou desku a od té doby překonalo celosvětový prodej 500 000 kopií.

TRIVIUM na Sparkshopu

Na tomto výročním turné se pak můžete těšit na přídavky jejich dalších největších hitů. „Když obě alba vyšla, byli TRIVIUM i BFMV v takovém víru událostí – koncertování, nahrávání a cestování po světě – že jsme se nikdy nemohli pořádně sejít, společně si zahrát a oslavit to. Právě o tom proto tohle výroční turné bude – bude oslavou pro fanoušky této důležité éry. Chtěl bych tak všechny pozvat, aby si s námi přišli užít epickou noc,“ vzkazuje frontman TRIVIUM Matt Heafy.

Speciálním hostem večera pak nebude nikdo jiný než ORBIT CULTURE, švédští melodic death metalisté s prvky groovu a industrial metalu, kteří jsou uznávaní zejména pro svůj moderní dynamický rozsah, jedinečné skladatelské umění a oddanou fanouškovskou základnu - není debaty o tom, čím si tato čtyřčlenná sestava v čele s Niklasem Karlssonem získává tak silnou podporu. Nabízí totiž vše: brutální hudební nálož, která je svěží, dynamická, pestrá a s temným hororovým nádechem.

Předprodej vstupenek v sítích Ticketportal a Ticketmaster odstartuje 26.4. v 10 hodin.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace