Nový Spark
venku od 2. července
Fanoušci TRIVIUM se zlobí, že z živého videa vystřihli bývalého bubeníka Alexe Benta

Fanoušci TRIVIUM se zlobí, že z živého videa vystřihli bývalého bubeníka Alexe Benta

Profesionálně natočené záběry TRIVIUM z Bloodstocku 2025 vyvolaly bouřlivou odezvu kvůli nedostatku detailních záběrů bývalého bubeníka Alexe Benta. Fanoušci na YouTube, Redditu i oficiálních stránkách kapely ostře kritizují organizátory festivalu za to, že Bentovu přítomnost v sestřihu záměrně upozadili.

TRIVIUM na Sparkshopu

Komentáře se pohybují od zklamání po otevřenou kritiku – někteří píší, že vystřihnout bubeníka z každého klipu je naprosté zklamání, jiní přímo označují opomenutí Alexe Benta jako urážku všech fanoušků TRIVIUM. Další kritizují to, že Bloodstock sice zmínil Matta, Paula a Coreyho, ale Alexe zcela ignoroval, přidávají i ironická hesla jako #bullieees. Objevují se otázky, proč taková neúcta k Alexovi, který odehrál tolik koncertů, že ho prostě nejde ignorovat – podle fanoušků je to naprosto nefér k někomu, kdo do kapely tolik vložil. Častým motivem je výzva: „Dopřejte Bentovi respekt, který si zaslouží.“

Negativní reakce přišla krátce poté, co se TRIVIUM a Bent oficiálně rozešli. Kapela mezitím angažovala Alexe Rüdingera jako nového bubeníka, zatímco Bent začal plánovat další kariéru.

V nedávném rozhovoru pro Metal Drummers United se Bent ohlédl za svým odchodem z floridské metalové kapely, přičemž zdůraznil, že rozchod s Trivium bere spíše jako nový začátek než odchod do důchodu. „Pamatuju si, když jsem se poprvé připojil k TRIVIUM – bylo to jako: ‚Páni, další bubeník? Fakt?‘“ řekl Bent. „Ale lidi, které jsem potkal, se nakonec stali mými přáteli na celý život. Vážím si každého fanouška, který dorazil na koncerty, rezervuje si u mě lekce, chce podepsanou hůlku nebo má zájem dělat rozhovory jako tenhle. Opravdu mi to hodně znamená.“

Nový Spark
venku od 2. července
Kalendář akcí
26.07. LOVEBITES
02.08. JUDAS PRIEST
10.08. AIRBOURNE
12.08. ALIEN ANT FARM
13.08. ROCK CASTLE
04.09. METAL!!! 2026
13.09. MIKE OLDFIELD
15.09. BLACK STONE CHERRY
18.09. DOCTOR VICTOR
25.09. SPIRITBOX, JINJER, DYING WISH
A co FAKKER!?
logo