Nový Spark
venku od 2. května
Bývalí členové GHOST odkrývají identity a žalují Papa Emerita

Bývalí členové GHOST odkrývají identity a žalují Papa Emerita

Čtveřice bývalých Bezejmenných Ghoulů, kteří nyní odtajňují své pravé identity, žene k soudu frontmana GHOST Tobiase Forge (a.k.a. Papa Emeritus), jenž je okrádal o jejich právoplatné podíly z honorářů.

Poprask okolo GHOST nabírá na pořádných obrátkách. Zpěvák Tobias Forge měl od zrodu skupiny na starosti všechny její finance, které pobíral prostřednictvím své společnosti, což se nakonec neukázalo jako nejlepší volba. V roce 2012 totiž údajně ostatní hudebníci nedostali zaplaceno vůbec, následující roky pak dostávali jen nepravidelné příjmy. Čtveřice bývalých Bezejmenných Ghoulů proto po Tobiasovi u soudu v Linköpingu vyžaduje 200 000 švédských korun, což je kolem 560 000 korun českých. Dále se dožadují, aby Forge zveřejnil veškeré příjmy a výdaje skupiny z uplynulých let.


V čele zmíněné čtveřice stojí Simon Söderberg, který v kapele působil jako sólový kytarista Alpha v letech 2010-2016. Kromě něj Forge žalují Mauro Rubino (působící v letech 2011-16 jako klávesista Vzduch), Henrik Palm (působící v letech 2015-16 jako baskytarista Voda, později v roce 2016 působil jako rytmický kytarista Ether) a Martin Hjertstedt (působící v letech 2014-16 jako bubeník Země). Již dříve jsme vás informovali , že svou identitu odhalil i bývalý rytmický kytarista Omega, který se ve skutečnosti jmenuje Martin Persner a u GHOST působil v letech 2009-2016. Persner obnovil skupinu MAGNA CARTA CARTEL, avšak na žalobě Tobiase Forge se nepodílí.

Söderberg tvrdí: „Od začátku GHOST jsme se shodli na tom, že si chceme být ve skupině všichni rovní, ale vybrali jsme Tobiase, aby se staral o finance. Zpěvák a náš bývalý přítel se nyní snaží nestydatě přeměnit GHOST potají z kapely v sólový projekt s najatými muzikanty. Samozřejmě že tohle nemůžeme zkousnout. Tobias Forge si vybral vlastní cestu bez našeho vědomí, po níž nyní kráčí pod jménem GHOST, které jsme považovali za naši společnou značku. Dokazuje to, že Forge je nečestný, chamtivý a temný. Nejedná se však o temnotu, o které se zpívá v GHOST, ale o temnotu vedoucí člověka ke zradě svých nejlepších přátel při vidině bohatství a slávy. Hrozně nás mrzí, že se tato situace dotýká i fanoušků skupiny, kteří by kvůli této zradě a chamtivosti měli trpět s námi.“


Nedávno se navíc ukázalo , že právě Tobias Forge by měl pod maskou jednoho z Bezejmenných Ghoulů provádět všechny rozhovory s kapelou GHOST, což by vysvětlovalo, proč se na předávání švédských Grammy objevil jen jediný člen, na rozdíl od loňského předávání amerických Grammy . V současné době jsou GHOST s novou (najatou) sestavou na turné po Evropě. Když se švédský server Corren zeptal Tobiase na komentář k aktuální situaci, Forge pouze odvětil: „Jelikož jde o soudní proces, nemohu se k němu vyjadřovat. S reakcí na žalobu vás brzy obeznámí můj právní zástupce.“

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?