Nový Spark
venku od 1. června
CATHEDRAL IN FLAMES se v nové skladbě vyrovnávají s bolestí

CATHEDRAL IN FLAMES se v nové skladbě vyrovnávají s bolestí

Pražská gothic-rocková parta kovbojů pouští do světa novou píseň „Release the Pain“ jako digitální singl a výpravné video z Prahy.

CATHEDRAL IN FLAMES pokračují ve své spolupráci s Johnem Fryerem i na další skladbě, kterou je hypnotická balada o vyrovnávání se s bolestí a se smrtí. Gatsbyho pulzující basa a Ambřin andělský vokál doplňuje Philův záhrobní zpěv o současném odosobnění vnímání smrti a bolesti prostřednictvím sociálních sítí.

Ke skladbě vznikl i výpravný videoklip, který ukazuje kapelu v opuštěných magických zákoutích rudolfinské Prahy v kombinaci s mystickými kopci nad současným městem. Obě scenérie propojuje v obrazu i textu číslo 9 v nejrůznějších podobách. Devítka je číslem naplnění, uzavření a dokončení. Symbolizuje také uzrávání i propojení mezi dimenzemi a světy na všech úrovních.

Phil Lee Fall k celé věci říká: „Když píseň vznikala, měl jsem docela špatný období, a chodil jsem na dlouhé noční procházky starou Prahou. Ve sluchátkách mi hrála Gatsbyho melodie a já si najednou uvědomil, že všichni lidé, které potkávám, dříve či později zemřou. A že jsme vlastně všichni mrtví. Trochu jako Šestý smysl. A ústřední refrén I see dead people everywhere se s tou melodií dokonale propojil.”

A Gatsby dodává: „Když měl Phil svoje težké období, I ze mne šla těžká muzika ve středním tempu. Je to proces skrze kterým uvolňuji své emoce a dávám je do tónů a aranží. Release the Pain je katarzí pro celou naši kapelu. Za mne je v této skladbě tolik emocí, že jestli vás nepoloží na záda, tak už nic. A to v ní nemusí pobíhat ani žádný Nosferatu!”

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace