Nový Spark
venku od 31. prosince
CELLAR DARLING představují velkolepou 11minutovou píseň

CELLAR DARLING představují velkolepou 11minutovou píseň

Švýcarská progressive folkrocková formace CELLAR DARLING se blýskla novou skladbou „Dance“. Jde o monumentální, bezmála jedenáctiminutový počin. Skladba podle samotné kapely přebírá téma z jejich posledního alba „The Spell“ a zasazuje jej do přítomnosti.

„Miláčkové, tady to máte. Důvod, proč o nás poslední měsíce nebylo slyšet, je tu. Nikdy předtím jsme do jedné skladby neinvestovali tolik práce. Skladba Dance vznikla v době tvorby koncepčního alba The Spell. Měla být další kapitolou příběhu o dívce, která se zamiluje do smrti, ale nakonec se na nahrávku nedostala. Zároveň jsme se jí ale nedokázali vzdát, takže jsme na ní asi před rokem začali znovu pracovat.“

Píseň, jak jsme od CELLAR DARLING zvyklí, kombinuje mystické lidové prvky s těžkými riffy a složitými strukturami, přičemž po instrumentální stránce zahrnuje niněru, flétnu i klavír. Skladbou „Dance“ CELLAR DARLING pokračují v rozletu a objevování nových sfér a prošlapávání vlastní cesty poté, co se v roce 2016 trio Anna Murphy, Merlin Sutter a Ivo Henzi oddělilo od ELUVEITIE.

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?