Nový Spark
venku od 1. července
Červencový Spark uvádí: druhý díl opusu o DEATH – Terry Butler vzpomíná

Červencový Spark uvádí: druhý díl opusu o DEATH – Terry Butler vzpomíná

Druhý díl tetralogie o legendách extrémního metalu najdete v červencovém tištěném čísle Sparku. Tentokrát se zaměřujeme na období, které charakterizovala alba „Leprosy“ (1988) a „Spiritual Healing“ (1991). Průvodcem se stane Terry Butler, tehdejší baskytarista DEATH. Přesuňte se spolu s ním do zlaté éry death metalu.

Alba i merch DEATH vybírejte na Sparkshopu!

Baskytarista v článku mimo jiné přibližuje osobnost frontmana Chucka Schuldinera a jeho kreativní vize. „Chuck se chtěl proslavit jako skladatel i dobrý zpěvák, byť v extrémním žánru. Záleželo mu na tom, aby lidé analyzovali jeho texty. První album ještě vyprávělo příběhy o zombících a dalších legracích, ale to byl otisk doby. Od ‚Leprosy‘ se jeho narativy začaly rozvětvovat a byly nepokrytě přemýšlivější. Texty měly reflektovat aktuální dění ve světě. A proto bylo důležité, aby fanoušci rozuměli jeho zpěvu. Přitom ale Chuck dbal na to, aby nic neztratil ze svého hrubého vokálního projevu,“ říká Butler.

První díl najdete v červnovém čísle Sparku a druhý v tom aktuálním, červencovém. Časopisy můžete koupit také na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace