Nový Spark
venku od 1. července
Červencový Spark uvádí: SCORPIONS – Čtyřicet let lásky na první bodnutí

Červencový Spark uvádí: SCORPIONS – Čtyřicet let lásky na první bodnutí

Kolik lidských duší se kdy těšilo z euforické energie otevíracího riffu „Rock You Like a Hurricane“? Těžko řečnickou otázku vyčíslovat, ale lze naprosto přesně říct, že už tak činí čtyřicet let.

Přesně tolik nás letos dělí od vydání průlomového alba tehdy západoněmeckých SCORPIONS. Na oslavu vydání kolekce devíti písní, z nichž některé řadíme do světové hudební klenotnice, se kapela rozhodla vyjet na tematické turné.

Jelikož se škorpióní karavana zastaví v našich zemích, zavolali jsme tvůrčímu mozku Rudolfu Schenkerovi, abychom album náležitě probrali. Vitální kytarista sršel i přes obrazovku ohromnou energií a nadšením, které podtrhovaly jeho slova. Otištěná je najdete na stránkách červencového Sparku.

„Album kreativně vyvěrá z úspěchu živého hraní ve Spojených státech. Náš úspěch na kalifornském US festivalu, o kterém ti hned povím, byl energetickou dávkou, kterou jsme přetavili v ,Love at First Sting‘. Vrátili jsme se ze světového turné k albu ,Blackout‘ a byli rozhodnuti změnit studio,“ vzpomíná Rudolf.

SCORPIONS na Sparkshopu

„Místo obvyklého místa, které patřilo našemu producentovi Dieteru Dierksovi, jsme si vybrali studio Polar ve Stockholmu, které založili chlapi z ABBA. LED ZEPPELIN tam nahráli svou poslední studiovku ,In Through the Out Door‘ a po osobní kontrole se změnou prostředí souhlasil i Dieter. Jakožto producent, publisher a nahrávací společnost v jedné osobě jej zarezervoval a my začali pracovat na hudbě. Krátce po zahájení prací však od našeho amerického managementu přišla nabídka, která se neodmítá. Obchodní partner Stevea Jobse a spoluzakladatel Applu, Steve Wozniak, pořádal v Kalifornii třídenní olbřímí akci nazvanou US Festival a každý den měl být zasvěcený jednomu žánru hudby včetně dne rocku a metalu. Nabídli nám, že budeme hrát předposlední na soupisce před VAN HALEN, ale že dostaneme stejný hrací čas a honorář. Před námi bude Ozzy Osbourne, JUDAS PRIEST, QUIET RIOT, MÖTLEY CRÜE a TRIUMPH a čeká se tři sta padesát tisíc lidí.“

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace