Zatímco King Diamond fanouškům nové desky KING DIAMOND i MERCYFUL FATE stále ještě dluží, jeho spoluhráči se rozhodli konat. V nové sestavě LEX LEGION figurují hned čtyři bývalí či současní členové slavné sestavy a v červnu vydají eponymní debut.
Konkrétně se jedná o kytaristu Andyho LaRocqua, bubeníka Mikkeyho Dee, baskytaristu Hala Patina a kytaristu Petea Blakka, tedy sestavu KING DIAMOND z konce osmdesátých let, podepsanou pod alby „Them“ (1988) a „Conspiracy“ (1989). Jako zpěvák je doplňuje Nils K. Rue z progresivně powermetalových PAGAN´S MIND.
Andy LaRocque je přesvědčený, že muzika LEX LEGION je naprosto unikátní. „Něco podobného v současnosti nikdo jiný nehraje, je tu obrovská mezera na trhu,“ říká, ovšem s tím, že produkce kapely by měla oslovit fanoušky klasických alb IRON MAIDEN, ACCEPT, QUEENSRŸCHE a samozřejmě i KING DIAMOND.
„Je to taková cesta zpět v čase. Stylově jsou naše skladby jiné než tvorba KING DIAMOND, ale zakořeněné ve stejné éře. Riffy jsou odlišné a aranže jsou spíš přímočařejší než progresivní.“
Debut „Lex Legion“ nabídne celkem devět nových skladeb, první ukázka v podobě singlu „Sleep Eternally“ se objeví už v úterý 31. března!



















