Nový Spark
venku od 1. července
Červnový Spark uvádí: FEUERSCHWANZ – „Příznivci středověké kultury jsou přehnaně vážní.“

Červnový Spark uvádí: FEUERSCHWANZ – „Příznivci středověké kultury jsou přehnaně vážní.“

Rozjet v Německu kapelu s vtipnými texty prý není vůbec snadné, protože Němci mají smysl pro humor stejně malý jako Češi vyhlídky na lepší budoucnost. Proto všechna čest vykutálené folkmetalové bandě FEUERSCHWANZ, která to táhne už dvacet let a za tu dobu má na kontě úctyhodných dvanáct alb.

Sice v textech trochu zvážněli, ale rozhodně ne moc. Teď vůbec poprvé vydávají anglickou desku, která se jmenuje „Warriors“ a skrývá jejich deset největších hitů v angličtině, aby jim lépe porozuměli i fanoušci, kteří neovládají němčinu. Pro Spark ji rozebral jejich frontman Hauptmann Feuerschwanz alias Peter Henrici.

FEUERSCHWANZ na Sparkshopu

„Napadlo nás, že bychom k letošnímu výročí naší kapely mohli nahrát celou desku v angličtině jako výraz vděku našim fanouškům, kteří nerozumí němčině, aby mohli lépe pochopit energii FEUERSCHWANZ. Podle mě můžeš píseň skrz samotnou muziku pochopit ze 70 %, ale na 100 % potřebuješ porozumět i jejímu textu,“ říká Peter, který dále promluvil o jejich kostýmech, tanečnicích nebo prudérních Němcích.

„Když jsem zakládal FEUERSCHWANZ, měl jsem jedno tajné přání. V Německu jsou totiž příznivci středověké kultury a hudby přehnaně vážní, chovají se strašně upjatě a není s nimi vůbec sranda. A já jsem je chtěl s naší hudbou provokovat, takže jsem do textů zahrnul různé vtípky a sexuální narážky. (…) Časem nám došlo, že už ty vtípky v našich písničkách omíláme pořád dokola a po těch letech už přestávají být vtipné. A tak jsme se museli zamyslet nad naší budoucností, jestli bychom se spíš neměli vydat jinou cestou a změnit žánr.“

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace