Nový Spark
venku od 1. září
Český kytarista Martin Bílek zaznamenal úspěch v evropské rockové soutěži

Český kytarista Martin Bílek zaznamenal úspěch v evropské rockové soutěži

Kyjovský kytarista Martin Bílek zazářil v evropské soutěži rockových kytaristů Electric Guitarlands a vybojoval třetí místo ve velkém finále!

Tato prestižní soutěž byla součástí evropského turné čtyř věhlasných rockových kytaristů – Guse G (Ozzy Osbourne), Rowana Robertsona (Ronnie James Dio), Michaela Angela Batia (MANOWAR) a Andrea Martongelliho (David Ellefson band). Turné mělo celkem 26 zastávek v 11 evropských státech.

Samotná soutěž měla tři fáze, přičemž v první fázi rozhodovala porota na základě zaslaných soutěžních videí. Ve druhé fázi byli nejlepší soutěžící pozváni k účasti na jedné ze zastávek turné, kde dostali možnost koncert zahájit a předvést své schopnosti v živém provedení. Z těchto živých soutěžních kol vzešlo osm finalistů, kteří se utkali ve velkém finále.

V sobotu 20. května se v italském městě Villa Potenza uskutečnilo závěrečné klání soutěže. Porota, složená z renomovaných kytaristů Guse G, Rowana Robertsona, Michaela Angela Batia a dalších zkušených odborníků, měla za úkol vybrat nejlepšího z finalistů. Martin Bílek ohromil porotu svým melodickým a emotivním stylem hry, což mu zajistilo třetí místo v celé soutěži.

Vítězem soutěže se stal Andrea Basili (Itálie), druhé místo obsadil Lorenzo Pulella (Itálie). Martin Bílek (ČR) si připsal bronzovou příčku a potvrdil tak svůj nesporný talent. Stal se tak dalším úspěšným zástupcem českého hudebního světa, který se prosadil na mezinárodní scéně. Jednatřicetiletý kytarista hraje v současné době v kapelách BULVAAR a MORAVIANS, také organizuje české koncerty zahraničních hudebníků.

Video sestřih z finálového večera najdete ZDE.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace