Nový Spark
venku od 1. září
Čeští hardrockeři RED BARON BAND na sebe upozorňují singlem „Without You“ a míří za hranice

Čeští hardrockeři RED BARON BAND na sebe upozorňují singlem „Without You“ a míří za hranice

Hardrocková banda vydává druhý singl „Without You“, pocházející z nového alba „Last Chance“. Pátá deska kapely, jež se pohybuje na české rockové scéně od roku 1993, míří i na mezinárodní trh. Podívejte se na nový videoklip!

Píseň „Without You“ s výrazným slide kytarovým rifem a refrénem odkazuje na to nejlepší z jižanského rocku a blues rocku. Pojednává o tenké hranici mezi závislostí na lásce nebo alkoholu. Píseň zdobí krátké kytarové sólo, nahrané na dvě různé kytary, a také elektrické piano, na které hraje kytarista Paul Kowacz.

Kapela RED BARON BAND se zrodila v roce 1993 a v současnosti míří i do zahraničí, což zpečetila smlouvou s britským labelem Roulette Media. Úspěch slavil již první singl k protiválečné skladbě „Victoria“, dostal se do vysílání radiostanic ve Velké Británii, USA, Kolumbii, Německu a samozřejmě v Česku. Páté album kapely, které vyšlo symbolicky 5.5., skýtá mix rychlých i pomalejších písní. Skupina vytvořila unikátní a různorodou desku, která vzdává hold klasickým rockovým kapelám a zároveň se posouvá za hranice žánru.

Kapelu tvoří zpěvačka Marika Postlerová, kytarista a zpěvák Paul Kowacz, baskytarista Jiří G Rubeš a bubeník Radek Horník. Dva členové kapely za sebou mají společná vystoupení a nahrávání se světovými hudebníky, jakými jsou Chris Jagger (bratr Micka Jaggera z ROLLING STONES), Leo Lyons (TEN YEARS AFTER), Fernando Saunders či Lisa Ramey.

„Cítíme, že se nám podařilo natočit velmi silné a pestré album. Doufáme, že všem přinese radost tak jako nám,“ říká frontman kapely Paul Kowacz. Křest alba proběhne 10.6. 2023 v Malostranské Besedě v Praze.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace