Nový Spark
venku od 1. června
Čeští hardrockeři RED BARON BAND na sebe upozorňují singlem „Without You“ a míří za hranice

Čeští hardrockeři RED BARON BAND na sebe upozorňují singlem „Without You“ a míří za hranice

Hardrocková banda vydává druhý singl „Without You“, pocházející z nového alba „Last Chance“. Pátá deska kapely, jež se pohybuje na české rockové scéně od roku 1993, míří i na mezinárodní trh. Podívejte se na nový videoklip!

Píseň „Without You“ s výrazným slide kytarovým rifem a refrénem odkazuje na to nejlepší z jižanského rocku a blues rocku. Pojednává o tenké hranici mezi závislostí na lásce nebo alkoholu. Píseň zdobí krátké kytarové sólo, nahrané na dvě různé kytary, a také elektrické piano, na které hraje kytarista Paul Kowacz.

Kapela RED BARON BAND se zrodila v roce 1993 a v současnosti míří i do zahraničí, což zpečetila smlouvou s britským labelem Roulette Media. Úspěch slavil již první singl k protiválečné skladbě „Victoria“, dostal se do vysílání radiostanic ve Velké Británii, USA, Kolumbii, Německu a samozřejmě v Česku. Páté album kapely, které vyšlo symbolicky 5.5., skýtá mix rychlých i pomalejších písní. Skupina vytvořila unikátní a různorodou desku, která vzdává hold klasickým rockovým kapelám a zároveň se posouvá za hranice žánru.

Kapelu tvoří zpěvačka Marika Postlerová, kytarista a zpěvák Paul Kowacz, baskytarista Jiří G Rubeš a bubeník Radek Horník. Dva členové kapely za sebou mají společná vystoupení a nahrávání se světovými hudebníky, jakými jsou Chris Jagger (bratr Micka Jaggera z ROLLING STONES), Leo Lyons (TEN YEARS AFTER), Fernando Saunders či Lisa Ramey.

„Cítíme, že se nám podařilo natočit velmi silné a pestré album. Doufáme, že všem přinese radost tak jako nám,“ říká frontman kapely Paul Kowacz. Křest alba proběhne 10.6. 2023 v Malostranské Besedě v Praze.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace