Nový Spark
venku od 1. února
Chile si za prezidenta zvolilo zapáleného rockera a fandu DEFTONES

Chile si za prezidenta zvolilo zapáleného rockera a fandu DEFTONES

V jihoamerickém Chile si krátce před Vánoci zvolili nového prezidenta. A proč by vás to mělo zajímat, říkáte si? Protože Gabriel Boric je v pětatřiceti letech nejen nejmladším prezidentem v historii země – a jedním z nejmladších prezidentů, jaký kdy byl zvolen, celosvětově – ale taky tím nejrockovějším či chcete-li nejmetalovějším! Jasně, Václav Havel zval svého času do Prahy THE ROLLING STONES, na pozvání Dmitrije Medveděva přijeli do Kremlu pro změnu DEEP PURPLE a současný lídr Indonésie Joko Widodo se fotí v tričku NAPALM DEATH, Boric však svou lásku ke kytarové muzice dává na odiv přece jen tak nějak autentičtěji.

Alespoň dosud. Vystudovaný právník coby vůdce studentského hnutí i na oficiálních akcích či při rozhovorech vystupoval vybaven oděvními kousky svých oblíbených kapel, od NIRVANY, přes SOUNDGARDEN a TOOL, až třeba po DEFTONES. Ostatně, na sociálních sítích se před časem pochlubil vlastní CD diskografií posledních zmíněných, stejně jako alby KORN, FAITH NO MORE, THE OFFSPRING, METALLIKY, PEARL JAM a dalších.

Díky rozhovoru v lokálním rádiu Radio Los 40 si pak vysloužil pověst „nejmocnějšího fanouška TOOL na světě“. „Kdybych měl vybrat svou nejoblíbenější skladbu TOOL vůbec, tak řeknu, že je to ,Ænema‘. Je trošku katastrofická a destruktivní, ale člověku pomůže uvědomit si, v jaké situaci se dnes nacházíme,“ prohlásil budoucí chilský prezident, který si dal za cíl mimo jiné ochranu životního prostředí.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace