Nový Spark
venku od 30. října
Chino Moreno prozradil, které je jeho nejoblíbenější album DEFTONES

Chino Moreno prozradil, které je jeho nejoblíbenější album DEFTONES

Frontman DEFTONES byl hostem pořadu Apple Music Zanea Lowe. Kromě diskuze o čerstvé nahrávce „Ohms“, spolupráci s producentem Terrym Datem nebo dlouhověkosti kapely přišla řeč i na Chinovo nejoblíbenější album z vlastní diskografie.

Odpověď je jednoduchá: jde o druhé LP z roku „Around The Fur“ z roku 1997. „Upřímně si myslím, že ta nahrávka bude vždy mojí oblíbenou. Jedním z hlavních důvodů je fakt, že jsme byli docela mladí. Mohlo nám být kolem pětadvaceti nebo tak nějak. Ale měli jsme hodně našlápnuto. Na debutu „Adrenaline“ z roku 1995 jsme byli ještě docela naivní, ale z „Around the Fur“ dýchá sebejistota. V té době jsem se hrozně těšil na to, až lidem ukážeme, co dokážeme. Desku jsme napsali, nahráli a smíchali během pouhých čtyř měsíců, což je opravdu hrozně málo času na celý ten proces. Miluju to.“

Prodeje alba šly do milionů a kapele zakrátko začaly chodit pozvánky na akce typu Warped Tour, Pinkpop Festival, Roskilde Festival nebo Ozzfest. Skupina tehdy prožívala skvělé časy. O bohémských momentech kolem „Around the Fur“ ostatně svědčí i obal alba. Snímek dívky v bikinách pořídil kdosi během jedné z mnoha divokých parties u vířivky. Na zadní straně je pak snímek té samé dívky od pasu dolů, přičemž na originální fotce byl vyfocený ještě nový člen Frank Delgado. Před tiskem obalu byl ovšem v photoshopu odstraněn. V té době byli všichni v kapele ženatí a nikdo neměl příliš zájem doma vysvětlovat, proč se válí ve vířivce s cizíma holkama.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
28.11. LIVESTREAM U.D.O.
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?