Nový Spark
venku od 1. července
CITRON, METALINDA a LORETTA předvedou „Sílu návratů“ na společném jarním turné

CITRON, METALINDA a LORETTA předvedou „Sílu návratů“ na společném jarním turné

Na jaro 2024 se chystá velký návrat legend československé hard and heavy scény! Kapely CITRON i s bývalými členy Jardou Bartoněm a Vaškem Vlasákem, slovenská METALINDA a dámská metalová legenda LORETTA vyrazí na společné turné, nazvané trefně „Síla návratů“. Předprodej vstupenek je zahájen!

Diskografie CITRON na Sparkshopu

Turné odstartuje 1. března 2024 v Praze v klubu MeetFactory a zastaví se v deseti českých a moravských městech. Kapelník CITRONU, Radim Pařízek mladší, říká: „Jsem rád, že jsme si v kapele vše vyříkali a můžeme jít zase dál. Vážím si toho, že s CITRONEM znovu vystoupí Jarda Bartoň a Vašek Vlasák, kteří jsou jeho neoddělitelnou součástí. Na koncertech nebudou chybět starší ani nové hity a vzpomeneme na celou historii kapely a její členy. Těšíme se na společné chvíle s METALINDOU a LORETTOU, se kterými podpoříme československého ducha z minulých turné a jistě nabídneme fanouškům jedinečný koncertní zážitek.”

Kapelník a kytarista Peter Sámel z kapely METALINDA k tomu dodává: CITRON je pre mňa kapela ktorá, začala éru heavy metalu v Československu. Najskôr rock, potom heavy metal a jeho energia, ma pohltila úplne celého. Malo to za následok vznik slovenskej skupiny METALINDA v roku 1985. Vydali jsme 1. LP „Metalinda“, asi 7x po sebe vyhrali piesničkovou relácii Triangel, postúpili na najvyšší stupienok a vyhrali Zlatý Triangel. Na něm jsme dostali možnosť natočiť cely koncert a odvysielať v televízii, kde jsme se stretli aj s Láďom Křížkom, neboť jsme mali spoločnú šatňu. Doteraz spomíname na zážitky s chalanmi z kapely CITRON. Už vtedy sme sa bavili o spoločných koncertoch. Prešlo síce viac ako 30 rokov a spoločné turné „Síla návratů“ sa nezadržateľne blíži. Tešíme sa, a pri spojení METALINDA a CITRON neostane ani jeden fanúšik určite sklamaný.“

Součástí každého koncertu bude také autogramiáda kapely CITRON, proto přijďte na koncert včas. Také můžeme prozradit, že tečkou všech koncertů bude „grand finále”, kdy obě tyto legendy odehrají na pódiu společné překvapení.

Prodej vstupenek na všechna města byl zahájen. Objednávejte ZDE nebo v sítích Ticketportal, Ticketstream a obvyklých předprodejích.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
21.07. AC/DC
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
29.07. SCORPIONS
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace