Nový Spark
venku od 1. prosince
Členové JOURNEY se žalují navzájem (už zase)

Členové JOURNEY se žalují navzájem (už zase)

Rockoví veteráni JOURNEY se letos po jedenácti letech připomněli novým albem „Freedom“, mezi dvěma služebně nejstaršími členy kapely to však vře. Kytarista Neal Schon zažaloval klávesistu Jonathana Caina kvůli tomu, že údajně bez jeho vědomí zřídil platební kartu, přes kterou prošly miliony dolarů kapelních příjmů. Zásadní problém je dle Schona v tom, že nemá přehled kolik, jelikož Cain mu dle jeho tvrzení odpírá přístup do účetnictví.

„Můj klient se nechtěl uchylovat k soudnímu řešení a opakovaně žádal o udělení přístupu k účtu. Několik měsíců mu v tom však nebylo vyhověno,“ stojí v žalobě Schona, který coby zakladatel JOURNEY Caina do kapely přivedl v osmdesátých letech a na konci těch devadesátých společně založili společnost s ručením omezením, aby se starala o obchodní záležitosti JOURNEY, v níž měli oba rovný padesátiprocentní podíl.

Novinku JOURNEY seženeš na Sparkshopu (kdo z ní co dostane, nevíme)

Dle Schona Cainovo počínání nejen znemožňuje vyplácení odměn členům kapely, včetně jeho samotného, ale komplikuje též plánování koncertních aktivit JOURNEY.

Nejde o zdaleka první žalobu v souvislosti s JOURNEY. Je to pár týdnů, co Caina se Schonem zažaloval bývalý zpěvák Steve Perry kvůli ochranným známkám na dvacítku největších hitů kapely. Předloni v podobné při Cain se Schonem žalovali pro změnu bývalé spoluhráče Steva Smithe a Rosse Valoryho…

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
09.12. ÁRSTÍDIR
09.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
10.12. URIAH HEEP
10.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
11.12. BLEED FROM WITHIN, HUMANITY'S LAST BREATH, ALLT
11.12. BADFLOWER, DEAD POET SOCIETY
11.12. ELUVEITIE, AMORPHIS, DARK TRANQUILITY, NAILED TO OBSCURITY
13.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
14.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
15.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace