Nový Spark
venku od 1. prosince
Členové JOURNEY se žalují navzájem (už zase)

Členové JOURNEY se žalují navzájem (už zase)

Rockoví veteráni JOURNEY se letos po jedenácti letech připomněli novým albem „Freedom“, mezi dvěma služebně nejstaršími členy kapely to však vře. Kytarista Neal Schon zažaloval klávesistu Jonathana Caina kvůli tomu, že údajně bez jeho vědomí zřídil platební kartu, přes kterou prošly miliony dolarů kapelních příjmů. Zásadní problém je dle Schona v tom, že nemá přehled kolik, jelikož Cain mu dle jeho tvrzení odpírá přístup do účetnictví.

„Můj klient se nechtěl uchylovat k soudnímu řešení a opakovaně žádal o udělení přístupu k účtu. Několik měsíců mu v tom však nebylo vyhověno,“ stojí v žalobě Schona, který coby zakladatel JOURNEY Caina do kapely přivedl v osmdesátých letech a na konci těch devadesátých společně založili společnost s ručením omezením, aby se starala o obchodní záležitosti JOURNEY, v níž měli oba rovný padesátiprocentní podíl.

Novinku JOURNEY seženeš na Sparkshopu (kdo z ní co dostane, nevíme)

Dle Schona Cainovo počínání nejen znemožňuje vyplácení odměn členům kapely, včetně jeho samotného, ale komplikuje též plánování koncertních aktivit JOURNEY.

Nejde o zdaleka první žalobu v souvislosti s JOURNEY. Je to pár týdnů, co Caina se Schonem zažaloval bývalý zpěvák Steve Perry kvůli ochranným známkám na dvacítku největších hitů kapely. Předloni v podobné při Cain se Schonem žalovali pro změnu bývalé spoluhráče Steva Smithe a Rosse Valoryho…

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace