Nový Spark
venku od 1. prosince
Country legenda Dolly Parton nahrává rockové album, chce dát dohromady Zeppelíny

Country legenda Dolly Parton nahrává rockové album, chce dát dohromady Zeppelíny

Živoucí legenda country Dolly Parton si v posledních týdnech říká o pozornost rockového publika. Předně, chystá rockové album, s nímž jí pomáhá několik prominentních osobností žánru. To však na něm není to jediné zajímavé.

Čerstvě sedmasedmdesátiletá Dolly Parton je s více než sto miliony prodaných alb nejen nejúspěšnější zpěvačkou country, ale populární hudby jako takové. V loňském roce byla za svoje celoživotní dílo nominovaná na uvedení do Rock´n´rollové síně slávy, což však držitelka jedenácti cen Grammy odmítla s tím, že „si to nezaslouží“. Nakonec však svůj postoj změnila, ale aby svou přítomnost v Síni, v jejímž názvu stojí magické slůvko Rock, ospravedlnila, rozhodla se nahrát rockové album.

„Jestli mám být v Rockové síni slávy, musím si to zasloužit. Takže jsem se pustila do rockového alba, se kterým mi pomáhá řada rockových hvězd, s nimiž jsem se za léta v branži seznámila,“ říká odhodlaně, přičemž její záměr vypadá přinejmenším „na papíře“ víc než ambiciózně. Potvrzenou má už účast Paula McCartneyho, Stevie Nicks (FLEETWOOD MAC), Johna Fogertyho (CREEDENCE CLEARWTER REVIVAL), Steva Perryho (JOURNEY) nebo Steva Tylera (AEROSMITH).

Oslovit chce taky Micka Jaggera, který by si s ní a zpěvačkami Pink a Brandi Carlile měl zazpívat vlastní hit „(I Can´t Get No) Satisfaction“, ale taky třeba Eltona Johna. Senzací by však bylo, kdyby se jí povedlo dát dohromady slavné Zeppelíny. „Zkouším oslovit Roberta Planta a snad i Jimmy Page by se mohl přidat,“ řekla s tím, že ti by se k ní mohli přidat pro změnu v coveru „Stairway to Heaven“ a možná nejen v něm…

Album pracovně nazvané „Rock Star“ chce Dolly Parton vydat ještě letos.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
07.12. MALEVOLENCE, SYLOSIS, GUILT TRIP, JUSTICE FOR THE DAMNED
07.12. PRODIGY
08.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
08.12. HARLEJ
09.12. HÄMATOM, MILOŠ MEIER
09.12. HARLEJ
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace