Nový Spark
venku od 31. července
Co koluje kolem třetí řadovky desky DANZIG?

Co koluje kolem třetí řadovky desky DANZIG?

Album „Danzig III: How the Gods Kill“ oslavilo před pár dny šestadvacet let od okamžiku svého vzniku. Některé skutečnosti, které provázely dodnes oblíbenou desku, i po letech vzbuzují vzrušenější reakce.

Předně DANZIG při realizaci třetí desky odmítli pomoc externího producenta, kterým byl na prvních dvou nahrávkách Rick Rubin. „Spolehli jsme se pouze sami na sebe a měli materiál po kupě ve zkušebně za čtyři dny. S producentem bychom se s tím dělali měsíc,“ řekl pyšně Danzig.


Pro obal desky oslovil Glenn Danzig slavného švýcarského surrealistu H. R. Gigera, který má na triku například slavného Vetřelce. Jeho výjev „Meister und Margeritha“ ovšem musel být upraven, z obrazu zmizel motiv ztopořeného penisu. Prudérní americká cenzura by takovou věc jistě nenechala projít.

Konečně v bookletu desky se objevuje motiv obráceného kříže, který je většinovou společností vnímán jako projev satanismu. Glenn Danzig je ovšem jiného názoru: „Obrácený kříž je věc vpravdě křesťanská a svatý symbol. Vždyť přece už svatý Petr žádal ukřižování na otočeném kříži, protože by považoval za rouhání učinit tak stejně, jako v případě Ježíše Krista.“


A kontroverzí by se našlo ještě mnohem více. DANZIG přivítáme už za tři týdny na festivalu Brutal Assault, aktuálně se navíc Glenn Danzig mračí na titulní straně červencového Sparku, který je stále v prodeji.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
29.08. TÝNSKÝ MAZEC
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
13.11. OZZY OSBOURNE, JUDAS PRIEST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?