Nový Spark
venku od 1. června
CRUADALACH: Nová sestava, nová síla

CRUADALACH: Nová sestava, nová síla

Osmičlenná pražská folkmetalová formace CRUADALACH prošla před několika týdny razantní obměnou kádru a představí se v Brně na Spark Fresh Blood v novém složení. Buďte tam!

Velkou změnou je nová sestava kapely. Jak k ní došlo a kdo střídá koho?

Kytaristu Toma střídá Halfred (MISFOLDED), frontmana Randála Petr Caisl (ex-ATTACK THE HERO, FAKE IT), bubeník Datel odešel spíš symbolicky, místo něj u nás už téměř rok hraje Tom Kasprzyk (RAW, NOXIST). Důvod je prozaický – změna priorit, časové důvody. Randál má nový rapový projekt GNOSTAG, kterým naplno žije. Kytarista Tom se chce taky věnovat výhradně vlastnímu projektu a časem začít s novou kapelou. Datla naplňují dvě skvělé plzeňské zadoomané kapely – ET MORIEMUR a SELF HATRED.

Je možné čekat s obměněnou sestavou čekat nové prvky ve vaší hudbě, nebo se budete držet stávajícího kurzu?

Tohle může být ovlivněno novou krví v kapele. Necháme se sami překvapit. Ale obecně se nesnažíme o konkrétní kurs, jednotlivé písničky jsou pojaté docela rozmanitými způsoby. Rádi bychom vypíchli, že 30. října vychází CD, kde si budou lidé moci CRUADALACH poslechnout v opravdu netradiční poloze a s jiným zpěvákem. Natočili jsme totiž cover písně GOODBYE TO GRAVITY – kapely, jež společně se svými fanoušky uhořela v bukurešťském klubu Colectiv právě před rokem během křtu svého CD - na benefiční tribute kompilaci GTG. Můžete se těšit na zvuk CRUADALACH v kombinaci s fenomenálním vokálem Huberta Kořínka (1ST CHOICE, ex-ATTACK THE HERO), který nám tuhle písničku zahostoval. Pracovat s ním byla pro nás nezapomenutelná zkušenost.Jak vlastně je těžké udržet osmičlenné těleso v chodu? Co například zkoušky?

Kupodivu se nám v poslední době daří setkávat se poměrně často v plné sestavě. Zní to zvláštně, když teď vlastně odešli tři členové najednou. Ale bubeník Tom už mezi nás dlouho patří, Petr s námi zkouší od srpna a kytarista Tom nás na zkouškách podporoval do poslední chvíle. Jinak zkoušíme podle potřeby i v menším počtu, schází se tak třeba kytaristé se zpěvákem a bubeníkem. Chod kapely je asi podobný jako kdekoliv jinde, jen všechno závisí na větším počtu lidí.

Jaký byl váš největší koncertní/kapelní úspěch, kterého si nejvíce vážíte?

Zažili jsme spoustu skvělých koncertů a festivalů u nás i za hranicemi. Hráli jsme s mnoha velkými jmény, plnili si sny. V tu chvíli má člověk nepřekonatelnou radost. Ale přetrvávající nevyčíslitelnou hodnotu mají naše přátelství vybudovaná s muzikanty napříč Evropou i světadíly. Je to o dlouhodobé spolupráci, vzájemném vzácném setkávání se s kamarády po ujetí stovek kilometrů, o poznávání, o nových příležitostech pro ně i pro nás, o vzájemné podpoře. Tvoříme s ostatními jakousi síť, dáváme si i vzájemně tipy na ostatní kapely, které jsou na podobné vlně. Díky tomu jsme projezdili dvanáct evropských zemí, a naopak pomohli hromadě zahraničních kapel zahrát si u nás. I proto se cítíme být spjatí s tragédií v Colectivu – stalo se to našim přátelům. Je to velmi funkční systém a je úžasné být jeho tvůrčí součástí.

Přijďte CRUADALACHpodpořit na druhý finálový večer do brněnského klubu Mersey 11. 11. Podávat se bude pivo za 15 a 20 korun a vstupné je zdarma.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
30.07. DEPECHE MODE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace