Nový Spark
venku od 1. března
CRUADALACH: Nová sestava, nová síla

CRUADALACH: Nová sestava, nová síla

Osmičlenná pražská folkmetalová formace CRUADALACH prošla před několika týdny razantní obměnou kádru a představí se v Brně na Spark Fresh Blood v novém složení. Buďte tam!

Velkou změnou je nová sestava kapely. Jak k ní došlo a kdo střídá koho?

Kytaristu Toma střídá Halfred (MISFOLDED), frontmana Randála Petr Caisl (ex-ATTACK THE HERO, FAKE IT), bubeník Datel odešel spíš symbolicky, místo něj u nás už téměř rok hraje Tom Kasprzyk (RAW, NOXIST). Důvod je prozaický – změna priorit, časové důvody. Randál má nový rapový projekt GNOSTAG, kterým naplno žije. Kytarista Tom se chce taky věnovat výhradně vlastnímu projektu a časem začít s novou kapelou. Datla naplňují dvě skvělé plzeňské zadoomané kapely – ET MORIEMUR a SELF HATRED.

Je možné čekat s obměněnou sestavou čekat nové prvky ve vaší hudbě, nebo se budete držet stávajícího kurzu?

Tohle může být ovlivněno novou krví v kapele. Necháme se sami překvapit. Ale obecně se nesnažíme o konkrétní kurs, jednotlivé písničky jsou pojaté docela rozmanitými způsoby. Rádi bychom vypíchli, že 30. října vychází CD, kde si budou lidé moci CRUADALACH poslechnout v opravdu netradiční poloze a s jiným zpěvákem. Natočili jsme totiž cover písně GOODBYE TO GRAVITY – kapely, jež společně se svými fanoušky uhořela v bukurešťském klubu Colectiv právě před rokem během křtu svého CD - na benefiční tribute kompilaci GTG. Můžete se těšit na zvuk CRUADALACH v kombinaci s fenomenálním vokálem Huberta Kořínka (1ST CHOICE, ex-ATTACK THE HERO), který nám tuhle písničku zahostoval. Pracovat s ním byla pro nás nezapomenutelná zkušenost.Jak vlastně je těžké udržet osmičlenné těleso v chodu? Co například zkoušky?

Kupodivu se nám v poslední době daří setkávat se poměrně často v plné sestavě. Zní to zvláštně, když teď vlastně odešli tři členové najednou. Ale bubeník Tom už mezi nás dlouho patří, Petr s námi zkouší od srpna a kytarista Tom nás na zkouškách podporoval do poslední chvíle. Jinak zkoušíme podle potřeby i v menším počtu, schází se tak třeba kytaristé se zpěvákem a bubeníkem. Chod kapely je asi podobný jako kdekoliv jinde, jen všechno závisí na větším počtu lidí.

Jaký byl váš největší koncertní/kapelní úspěch, kterého si nejvíce vážíte?

Zažili jsme spoustu skvělých koncertů a festivalů u nás i za hranicemi. Hráli jsme s mnoha velkými jmény, plnili si sny. V tu chvíli má člověk nepřekonatelnou radost. Ale přetrvávající nevyčíslitelnou hodnotu mají naše přátelství vybudovaná s muzikanty napříč Evropou i světadíly. Je to o dlouhodobé spolupráci, vzájemném vzácném setkávání se s kamarády po ujetí stovek kilometrů, o poznávání, o nových příležitostech pro ně i pro nás, o vzájemné podpoře. Tvoříme s ostatními jakousi síť, dáváme si i vzájemně tipy na ostatní kapely, které jsou na podobné vlně. Díky tomu jsme projezdili dvanáct evropských zemí, a naopak pomohli hromadě zahraničních kapel zahrát si u nás. I proto se cítíme být spjatí s tragédií v Colectivu – stalo se to našim přátelům. Je to velmi funkční systém a je úžasné být jeho tvůrčí součástí.

Přijďte CRUADALACHpodpořit na druhý finálový večer do brněnského klubu Mersey 11. 11. Podávat se bude pivo za 15 a 20 korun a vstupné je zdarma.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace