Nový Spark
venku od 2. května
Další silný závan severu aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Další silný závan severu aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

A–Z – „A–Z“

Životopisy zpěváka Raye Aldera a bubeníka Marka Zondera spojuje jméno FATES WARNING. V progmetalové instituci byli spoluhráči do roku 2005, kdy ji druhý jmenovaný opustil. Nyní se jejich hudební cesty scházejí znovu, v kapele, která si vytyčila hrát hard rock inspirovaný léty sedmdesátými a osmdesátými. Zonder, zakladatel projektu A-Z, přitom neskrývá záměr dělat skladby hitové, a dát v nich Alderovi maximální prostor, který se tak představuje v pro řadu posluchačů jistě nové poloze.

ARCH ENEMY – „Deceivers“

Zařadit do výčtu ARCH ENEMY s novinkou „Deceivers“ je povinnost. Kapela je dle svých slov na vrcholu popularity a ač na potvrzení tohoto tvrzení prodejními či streamovacími čísly si budeme muset ještě pár dní počkat, není pochyb o tom, že o modrovlasou vichřici Alissu a její společníky je stále zájem. V srpnovém Sparku vám přinášíme rozhovor jak se zpěvačkou, tak s kytaristou Michaelem Amottem a pochopitelně i recenzi, v níž Zdeněk Pospíšil „Podvodníkům“ udělil pět hvězd.

Pořiď „Deceivers“ na Sparkshopu

NORMA JEAN – „Deathrattle Sing for Me“

Američtí NORMA JEAN jsou dlouhodobě považováni za jedny z předních zástupců metalcoru, třebaže nikdy nebyli jednoznačně žánrovou kapelou. Každé jejich album tak provází určitá míra očekávání, bez ohledu na to, že v sestavě už nějaký čas není žádný z původních členů. Novinka „Deathrattle Sing for Me“ je už jejich devátým počinem a nic nenasvědčuje tomu, že by cokoliv z řečeného nemělo platit i nadále.

SEVENTH STORM – „Maledictus“

Mike Gaspar strávil celý svůj hudební život věrný jediné kapele, coby bubeník darkmetalových titánů MOONSPELL. V pandemickém roce 2020 ji však z důvodů, které můžeme z rozhovoru chystaného do jednoho z příštích čísel jen vytušit, opustil, a nyní, ve svých šestačtyřiceti letech, jde s kůží na trh coby kapelník, byť stále sedící za bicí artilerií, s novou sestavou SEVENTH STORM. Troufáme si tvrdit, že takto silné album od něj čekal málokdo. Vašek Tesař mu v recenzi v srpnovém čísle udělil pět hvězd, stejně tak odborník na silomelodie Honza Kozák a dokonce i Jana Vrbková!

THE HALO EFFECT – „Days of The Lost“

Toužebně očekávaný výsledek spolupráce bývalých členů IN FLAMES je konečně tu. Už z průběžných reakcí na postupně vydávané singly bylo jasné, že půjde o jednu z událostí roku a sedmé místo s bodovým průměrem 4,19 v červencovém Soundchecku to potvrzuje. „,Days of The Lost‘ je definicí skandinávského melodického death metalu, i čtvrt století po jeho zrodu relevantní jako kdykoliv jindy. Dílo hodné mistrů,“ obhajuje Vašek Tesař svých pět a půl hvězdy.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace