Nový Spark
venku od 2. října
Další silný závan severu aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Další silný závan severu aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

A–Z – „A–Z“

Životopisy zpěváka Raye Aldera a bubeníka Marka Zondera spojuje jméno FATES WARNING. V progmetalové instituci byli spoluhráči do roku 2005, kdy ji druhý jmenovaný opustil. Nyní se jejich hudební cesty scházejí znovu, v kapele, která si vytyčila hrát hard rock inspirovaný léty sedmdesátými a osmdesátými. Zonder, zakladatel projektu A-Z, přitom neskrývá záměr dělat skladby hitové, a dát v nich Alderovi maximální prostor, který se tak představuje v pro řadu posluchačů jistě nové poloze.

ARCH ENEMY – „Deceivers“

Zařadit do výčtu ARCH ENEMY s novinkou „Deceivers“ je povinnost. Kapela je dle svých slov na vrcholu popularity a ač na potvrzení tohoto tvrzení prodejními či streamovacími čísly si budeme muset ještě pár dní počkat, není pochyb o tom, že o modrovlasou vichřici Alissu a její společníky je stále zájem. V srpnovém Sparku vám přinášíme rozhovor jak se zpěvačkou, tak s kytaristou Michaelem Amottem a pochopitelně i recenzi, v níž Zdeněk Pospíšil „Podvodníkům“ udělil pět hvězd.

Pořiď „Deceivers“ na Sparkshopu

NORMA JEAN – „Deathrattle Sing for Me“

Američtí NORMA JEAN jsou dlouhodobě považováni za jedny z předních zástupců metalcoru, třebaže nikdy nebyli jednoznačně žánrovou kapelou. Každé jejich album tak provází určitá míra očekávání, bez ohledu na to, že v sestavě už nějaký čas není žádný z původních členů. Novinka „Deathrattle Sing for Me“ je už jejich devátým počinem a nic nenasvědčuje tomu, že by cokoliv z řečeného nemělo platit i nadále.

SEVENTH STORM – „Maledictus“

Mike Gaspar strávil celý svůj hudební život věrný jediné kapele, coby bubeník darkmetalových titánů MOONSPELL. V pandemickém roce 2020 ji však z důvodů, které můžeme z rozhovoru chystaného do jednoho z příštích čísel jen vytušit, opustil, a nyní, ve svých šestačtyřiceti letech, jde s kůží na trh coby kapelník, byť stále sedící za bicí artilerií, s novou sestavou SEVENTH STORM. Troufáme si tvrdit, že takto silné album od něj čekal málokdo. Vašek Tesař mu v recenzi v srpnovém čísle udělil pět hvězd, stejně tak odborník na silomelodie Honza Kozák a dokonce i Jana Vrbková!

THE HALO EFFECT – „Days of The Lost“

Toužebně očekávaný výsledek spolupráce bývalých členů IN FLAMES je konečně tu. Už z průběžných reakcí na postupně vydávané singly bylo jasné, že půjde o jednu z událostí roku a sedmé místo s bodovým průměrem 4,19 v červencovém Soundchecku to potvrzuje. „,Days of The Lost‘ je definicí skandinávského melodického death metalu, i čtvrt století po jeho zrodu relevantní jako kdykoliv jindy. Dílo hodné mistrů,“ obhajuje Vašek Tesař svých pět a půl hvězdy.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace