Nový Spark
venku od 2. dubna
Další vzpomínka na MOTÖRHEAD, tentokrát v nové knize „Pařmeni a rebelové“

Další vzpomínka na MOTÖRHEAD, tentokrát v nové knize „Pařmeni a rebelové“

Martin Popoff vydal naprostou bombu, knihu o hudebních legendách a naprostých ikonách bohémského života - kapele MÖTORHEAD. „Pařmeni a rebelové” je první knihou, která oslavuje klasickou sestavu kapely MOTÖRHEAD - Lemmyho Kilmistera, „Fast” Eddieho Clarka a Phila „Philthy Animal” Taylora. Nejen, že si můžeme užívat jejich skvostné hudby, nyní se také můžeme ponořit do hlubin jejich osobního, hudebního a bohémského života, kterého si hlavně Lemmy opravdu velmi užíval. Knihu lze objednat na Sparkshopu .

Je nad slunce jasné, že právě MOTÖRHEAD si zaslouží titul rockových rebelů - topící se v alkoholu a drogách (převážně speedu), neschopni své životy vést správným směrem až na Eddieho Clarka, který naštěstí zvládá držet svůj život pohromadě.

Lemmy Kilmister, naprostá rocková a metalová legenda napříč generacemi. Neexistuje snad žádný fanoušek tvrdé hudby, který nikdy neslyšel jeho ohromující melodie. Charismatický hudebník se proslavil nejen díky svému chrapláku a kulometné baskytaře, ale i byl známý i svou vášní pro jednorukého banditu a hazard. Jeho životní motto „Born to Lose – Live to Win” platilo nejen v hudební sféře, ale také v hazardovém podsvětí. To není velkým překvapením, gambling patří do rock’n’rollu již dlouhou dobu, ale o jejich těsné propojení se postaral právě Lemmy. Kromě blikajících automatů si také „čas od času” přičichl ke kapce alkoholu či tvrdším omamným látkám. Koneckonců, kdo by rockový život mohl zvládat lépe než všemi známý Iggy Popp nebo již uznávaný Lemmy Kilmister?

Martin Popoff rovněž v knize líčí opojnou atmosféru vzestupu kapely ke slávě během Nové vlny britského heavy metalu, přičemž se detailně zamýšlí nad jedinečnou pozicí kapely MOTÖRHEAD na scéně jakožto původců ojedinělého stylu i ostřílených muzikantů, kteří přežili tuto legendární éru kapely a nadále setrvali v odpadlickém duchu tehdejší doby. Dále líčí vznik kapely a desek prostřednictvím rozhovorů s těmito muzikanty. Mimo jiné také oslavuje desky, které z MOTÖRHEAD udělaly naprosté hvězdy: „Motörhead”, „Overkill”, „Ace of Spades”, „No sleep”, „Irom Fist” a v neposlední řadě „‘till Hammersmith”.

Zasvěcený závěr aktualizuje celý příběh včetně nedávných úmrtí Phila Taylora a Lemmyho Kilmistera, dvě z mnoha velice smutných a bolestivých událostí v rockovém světě. Pokud patříte mezi skalní fanoušky kapely MOTÖRHEAD, nebo se snad jen chcete něco víc dozvědět o rockových hvězdách, tato kniha nesmí chybět ve vaší knihovně! Objednávejte na Sparkshopu!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace