Nový Spark
venku od 2. dubna
Dan Lilker se po čtyřiceti letech vrací do řad ANTHRAX

Dan Lilker se po čtyřiceti letech vrací do řad ANTHRAX

Do ANTHRAX se po čtyřiceti letech – alespoň na čas – vrací jejich zakládající člen, baskytarista Dan Lilker. Na nadcházejících koncertech v dubnu a v květnu, které kapela odehrají na severním i jižním americkém kontinentu, zastoupí Franka Bella. Ten šňůru vynechá „z osobních důvodů“.

Lilker zakládal ANTHRAX v roce 1981 spolu s kytaristou Scottem Ianem a podílel se na zrodu debutového alba „Fistful of Metal“ vydaného v roce 1984, ještě týž rok však byl z kapely vyhozen. Později byl tenhle činorodý srdcař aktivní v kapelách jako NUCLEAR ASSAULT, VENOMOUS CONCEPT, BRUTAL TRUTH a řadě dalších.

„Těším se, až si spolu zase zajamujeme,“ říká k aktuální příležitosti stanout po čtyřech dekádách zase po boku Scotta Iana a spol a se smíchem dodává: „Když jsme se tenkrát v osmdesátých letech rozcházeli, říkali mi, ať se zdržuju nablízku, protože mě prý možná budou za čtyřicet let potřebovat.“

Mimochodem, v aktuálním dubnovém Sparku jsme Dana Lilkera vyzpovídali v rámci rubriky Ušní průplach a nezapomeňme dodat, že v červenci se Lilker objeví na festivalu Obscene Extreme, kam dorazí Čurbymu zahrát k narozeninám, a to pod hlavičkou jednorázového projektu WALKING CORPSES. Servírovat se bude první deska BRUTAL TRUTH „Extreme Conditions Demand Extreme Responses“ (1992), za mikrofonem s Bilosem z MALIGNANT TUMOUR!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace