Nový Spark
venku od 2. května
Dave Grohl (FOO FIGHTERS): Dědic grunge králem rock’n’rollu

Dave Grohl (FOO FIGHTERS): Dědic grunge králem rock’n’rollu

Říká se vzletně: „Na každém konci je hezké, že něco nového začíná,“ ale povězte to chlápkovi, který v jedné vteřině, jedním zoufalým výstřelem z brokovnice přišel o blízkého přítele, spoluhráče z kapely a vlastně i o práci.

Bubeník NIRVANY Dave Grohl ale začal úplně znovu jako zpěvák a kytarista vlastního projektu FOO FIGHTERS. Čtvrtstoletí existence, které v loňském roce kapela oslavila, je lemováno mimořádnými úspěchy, plnými stadiony, několika vedlejšími projekty pro fajnšmekry a také nesčetně zábavnými a úsměvnými momenty.

A jak se na fenomenální úspěch FOO FIGHTERS dívá sám otec Dave? „Vždycky si vzpomenu na Lemmyho. Obdivoval a respektoval jsem ho za to, že byl opravdový. Žádný sračky kolem, byl přímý a šel rovnou k věci. Taky měl jemný záblesk v očích, v němž se zrcadlil jeho smysl pro humor. Osobně si myslím, že je v tomhle podivném světě rockových kapel nezbytné, aby si člověk smysl pro humor udržel pokud možno nedotčený. Brát věci moc vážně by zabilo kteroukoliv kapelu.“


Začátkem února vypustila kapela do světa desátou nahrávku „Medicine at Midnight“, s jejíž pomocí chtějí podle Daveových slov přimět fanoušky k tanci. Že by ta správná medicína na dnešní pošahanou dobu?

V aktuálním Sparku píšeme o Daveu Grohlovi a FOO FIGHTERS na čtyřech stránkách v rubrice Galerie titánů. Časopis právě v prodeji.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
18.05. KING GIZZARD AND LIZARD WIZZARD
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace