Nový Spark
venku od 1. července
David Draiman z DISTURBED převzal cenu za „mimořádný přínos v boji proti antisemitismu“

David Draiman z DISTURBED převzal cenu za „mimořádný přínos v boji proti antisemitismu“

Lídr DISTURBED David Draiman má na kontě řadu cen hudebních, ať už jde o desky zlaté či platinové, ocenění, kterým byl vyznamenán tento týden, však v jeho srdci nepochybně najde speciální místo.

Na výroční konferenci deníku Jerusalem Post obdržel cenu za „mimořádný přínos v boji proti antisemitismu“, na jejímž udílení se spolu s deníkem podílí Světová sionistická organizace.

„Žijeme v šílené době. V šílené, šílené době. Kdybyste mi před deseti lety řekli, že ztratím tolik svých kolegů a přátel kvůli svému postoji jednoduše bránit svůj lid, náš lid, židovský národ, řekl bych vám, že jste se zbláznili,“ uvedl svou řeč na pódiu Draiman, jenž se narodil do židovské rodiny v newyorském Brooklynu, v roce 1973, a svůj původ vždy hrdě připomínal.

DISTURBED na Sparkshopu

„Kdybyste mi řekli, čemu budeme čelit, že se ocitneme v bizarní situaci, kdy se dobro stalo zlem a zlo dobrem a kdy jsou novodobí nacisté v pokrokových kruzích po celém světě oslavování, kdy se za jejich věc zasazují univerzitní studenti, řekl bych, že jste se zbláznili,“ pokračoval v proslovu ve zjevném odkazu na aktuální vývoj izraelsko-palestinského konfliktu. Poukázal i na další kolegy z branže židovského původu, kteří dle něj z nepochopitelných důvodů mlčí, a vyjádřil odhodlání za židovský národ dál bojovat.

„Tohle my totiž děláme, dámy a pánové. Oklepete se a pokračujete dál v boji. Nenecháte teroristy vyhrát. Nenecháte se jimi zastrašit. Nedovolíme, abychom podlehli strachu, který se snaží vštípit každému z nás. Zůstáváme silní, zůstáváme nezlomní a zůstáváme vzpurní a vzdorní tváří v tvář těmto zvířatům, která se snaží ukončit naši existenci.“

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace