Nový Spark
venku od 1. prosince
Detaily o novém albu AMON AMARTH. Teď a tady!

Detaily o novém albu AMON AMARTH. Teď a tady!

Švédská deathmetalová grupa potvrdila vydání nového alba na květen. Deska ponese název „Berserker“ a zařadí se do kapelního řetězu nahrávek na pozici jedenáct.

Den D v případě vikinských nájezdníků z Tumby nastane přesně třetího máje. „Berserker“ vznikal ve Sphere Studios v Hollywoodu pod dohledem producenta Jaye Rustona, který už má na své pažbě zářezy z nahrávek ANTHRAX, STONE SOUR nebo URIAH HEEP.

Tucet nových songů nevzniklo v rámci jednoho konceptu. „Minulé album „Jomsviking“ bylo koncepční, ale my nechceme pořád pracovat svázáni jednotnou ideou. Nová deska tak vznikala za pomoci různých vlivů. Inspiroval jsem se historickou stránkou, ale také mytologickými zdroji,“ uvedl k lyrické náplni „Berserkera“ zpěvák Johan Hegg.


Frontman AMON AMARTH poodtajnil také příběh nové skladby „The Berserker At Stamford Bridge“. Nepojednává o fotbalové Chelsea, jak by se mohlo zdát, ale o vesnici, kde došlo ke krvavé vřavě.

„Text pojednává o bitvě, která se odehrála na konci vikinské éry v Anglii. Vikingové měli nad místními navrch, protože se přemísťovali rychle, a především v noci. V bitvě o Stamford Bridge ovšem použili Angličané taktiku nepřítele a zaskočili Vikingy, kteří náhle byli příliš daleko od svých zásobovacích lodí. Bylo jich pětkrát méně než Angličanů, a tak se uchýlili k bezprecedentnímu kroku a poslali na nepřítele jediného muže se sekerou – berserkera,“ uvádí Hegg a odhaluje tak nejdůležitější postavu celé nové desky.

Berserker


01. Fafner's Gold

02. Crack The Sky

03. Mjolner, Hammer Of Thor

04. Shield Wall

05. Valkyria

06. Raven's Flight

07. Ironside

08. The Berserker At Stamford Bridge

09. We Can Set Our Sails

10. When Once Again

11. Wings Of Eagles

12. Into The Dark

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
02.12. CHRIS BAY
03.12. WINTER MASTERS OF ROCK
03.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
05.12. SILVERSTEIN, COMEBACK KID
05.12. SILVERSTEIN, COMEBACK KID
08.12. ZEAL AND ARDOR, SOOMA
08.12. TRAHIR
09.12. ÁRSTÍDIR
09.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
10.12. URIAH HEEP
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace