Nový Spark
venku od 1. prosince
DIE HAPPY - 9.11.2011, KD Vltava, České Budějovice

DIE HAPPY - 9.11.2011, KD Vltava, České Budějovice

Když německá kapela Die Happy v čele s českou zpěvačkou Martou Jandovou oznámila turné po České republice, dostala se mi možnost zúčastnit se právě listopadového - z mého pohledu úžasného - koncertu v Českých Budějovicích.

Na místo jsem dorazila s předstihem a hned jsem zaujala místo u pódia, vedle mikrofonu. Kolem osmé to všechno začalo. Na pódium přímo vlítla mladá česká kapela GATE CRASHER. Přišli mi docela fajn a myslím, že před sebou mají slibnou kariéru. S kouskama jako ‚Mrtvá‘ či coverem ‚Poker face‘ rozhýbali i publikum.

Po nich už nastoupila mně více známá kapela, která se účastnila třeba i festivalu Masters of Rock 2010 – NIL v čele s Hankou Kosnovskou. Hanka mě nejdřív zaskočila svým outfitem, ale jak jsem koukala, tak na zbytku turné měla podobné kousky jako v Českých Budějovicích. Jak jsem již zmiňovala, kapela mi známá je, ale přesně vám neřeknu, které písně zazněly neboť nemám ani tušení. Zpěvačka mi v některých chvílích přišla až moc hyperaktivní nebo spíš jen trochu víc lítala po pódiu sem a tam :-) Přesto se moc nedala vyfotit.

Matně si vzpomínám na čas, ale než odbila desátá hodina, tak se předkapely odklidily pryč z podia a chvíli po desáté už zpívala Marta Jandová ‚Big boy. Publikum nenechala jen mlčet a vyzvala nás ať jí pomůžeme s následovným textem: „paparararararam….“. Během večera s oslňující a charismatickou Martou zazněly písně jako ‚Super sonic speed‘, ‚I Am‘, ‚Peaches‘, již zmíněná ‚Big boy‘, skákající ‚Survivor‘, ‚Rebel in you‘, ‚Sweet Enemy‘, ‚Good Things‘, ‚Dance for you tonight‘ či ‚Black vicious monster‘. Kapela se s námi chtěla rozloučit písní ‚Goodbye‘, ale roztančené publikum je nenechalo odejít a vytleskalo si kapelu nazpět! V přídavkách nechyběla ani ‚Anytime‘ s Martinčiným brnkáním na xylofon na konci. Po posledním přídavku si kluci s Martou zahráli kuželky tím způsobem, že jeden z kapely předváděl házení koule a ostatní tím porazil.

Všichní čtyři odešli z pódia, ale Marta se vrátila – zapomněla tam totiž svůj vinný střik, ke kterému na pódiu dodala, že ho má pro posilnění hlasivek :-)

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace