Nový Spark
venku od 2. října
DILIGENCE a MEAN MESSIAH vyjíždějí na společné jarní turné

DILIGENCE a MEAN MESSIAH vyjíždějí na společné jarní turné

Pražská death metalová kapela Diligence vyjede 6. dubna na turné, kterým podpoří své debutové album Abundance In Exertion, právě vycházející u nového labelu The Barn Recordings. Za ním stojí producent, hudebník a majitel nahrávacího studia The Barn Dan Friml, který je zároveň frontmanem industriálně-metalové kapely Mean Messiah. Ta Diligence na nadcházejícím turné doprovodí v roli co-headlinera.

Diligence jsou na scéně od roku 2012 a mají za sebou několik singlů a jedno EP, kterými si vybudovali mezi metalovými fanoušky solidní pozici. Technicky i kompozičně vyzrálé tvorbě dává nezaměnitelnou tvář zpěvačka Dahlien, jež přitahuje pozornost i svým živelným, ale zároveň precizním pódiovým vystupováním. Koncerty Diligence jsou tak intenzivním zážitkem jak po hudební, tak vizuální stránce.

„Chtěli jsme našemu prvnímu albu po šesti letech od vzniku kapely vtisknout živelnost a syrovost, s jakou přistupujeme ke koncertům, a zároveň nabídnout komplexnost a více rovin, než jak tomu bylo u předchozího materiálu,“ říká Dahlien.


Debutové album Abundance In Exertion točila kapela ve studiu The Barn pod producentským dohledem Dana Frimla. Je tedy logické, že jeho Mean Messiah budou Diligence na turné doprovázet. „O společném turné jsme mluvili již dlouho, a tohle byla příležitost jej konečně uskutečnit,” říká Friml o nápadu sdílet pódium na jednom turné.


Mean Messiah patří mezi etablovaná jména na domácí metalové scéně. V roce 2013 vzali posluchače doslova útokem svým debutovým albem Hell, které sklidilo obdiv jak u kritiky, tak fanoušků nejen doma, ale především v zahraničí a skvěle se umisťovalo i ve výročních žebříčcích. Mean Messiah se záhy začali objevovat na prestižních českých rockových festivalech Masters Of Rock, Czech Death Fest, Basinfirefest a dalších, v roce 2016 vydali úspěšné EP Let Us Pray, doprovázené neméně úspěšným videoklipem k titulní skladbě, a koncem roku 2017 podnikli turné jako předkapela Horkýže Slíže čítající 25 koncertů. Kapela tak získala mnoho nových fanoušků a stvrdila svou pozici na rockové scéně. V současné době již finišují práce na druhém dlouhohrajícím albu, které vyjde letos na podzim.

Jarní turné Abundace In Exertion čítá šest koncertů a jako hosté se na různých zastávkách objeví Secret of Darkness, New Hate Form, Perfecitizen, Phylactery, Elysium a Diversity.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace