Nový Spark
venku od 1. dubna
Divadlo se opět rozeznělo! RockOpera hrála za sklem kolemjdoucím

Divadlo se opět rozeznělo! RockOpera hrála za sklem kolemjdoucím

RockOpera Praha se připojila k iniciativě, v jejímž rámci umělci vystupují ve výlohách a hrají pro lidi na ulici. Ve čtvrtek 11. února 2021 se ve foyer divadla sešli Miloš Kočí, Magdaléna Tempírová, Viktorie Surmøvá, Petr Kutheil, Milan Steigerwald a další, aby zahráli kolemjdoucím za prosklenými dveřmi.

„Když nemůžeme hrát tak, jak jsme zvyklí, vystoupíme alespoň ve výloze. Představení nám velmi chybí. Tohle je alespoň malá záplata na to, jak jsme s pár výjimkami po celý rok stále potichu,“ říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest s tím, že divadlo by chtělo událost zopakovat při nejbližší možné příležitosti.

Kolemjdoucí si mohli v holešovické tržnici poslechnout skladby od Boba Marleyho, AC/DC, Lady Gaga a samozřejmě i písně z repertoáru RockOpery Praha.

K nápadu vystupování ve výlohách se připojila řada umělců už v lednu. Akce má upozornit na zavřené obchody a oslabenou kulturu.

Divadlo v současnosti ovšem láká hlavně na nový videoklip ke skladbě Trója bájná, v níž zpívají Pavla Forest a operní pěvkyně Eva Urbanová. Video režíroval Nikita Dovzhenko, který se podílel i na oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč.

Fanoušci se již také brzy dočkají studiového dvojalba k rockové opeře Anna Karenina.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace