Nový Spark
venku od 1. prosince
Divadlo se opět rozeznělo! RockOpera hrála za sklem kolemjdoucím

Divadlo se opět rozeznělo! RockOpera hrála za sklem kolemjdoucím

RockOpera Praha se připojila k iniciativě, v jejímž rámci umělci vystupují ve výlohách a hrají pro lidi na ulici. Ve čtvrtek 11. února 2021 se ve foyer divadla sešli Miloš Kočí, Magdaléna Tempírová, Viktorie Surmøvá, Petr Kutheil, Milan Steigerwald a další, aby zahráli kolemjdoucím za prosklenými dveřmi.

„Když nemůžeme hrát tak, jak jsme zvyklí, vystoupíme alespoň ve výloze. Představení nám velmi chybí. Tohle je alespoň malá záplata na to, jak jsme s pár výjimkami po celý rok stále potichu,“ říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest s tím, že divadlo by chtělo událost zopakovat při nejbližší možné příležitosti.

Kolemjdoucí si mohli v holešovické tržnici poslechnout skladby od Boba Marleyho, AC/DC, Lady Gaga a samozřejmě i písně z repertoáru RockOpery Praha.

K nápadu vystupování ve výlohách se připojila řada umělců už v lednu. Akce má upozornit na zavřené obchody a oslabenou kulturu.

Divadlo v současnosti ovšem láká hlavně na nový videoklip ke skladbě Trója bájná, v níž zpívají Pavla Forest a operní pěvkyně Eva Urbanová. Video režíroval Nikita Dovzhenko, který se podílel i na oceňovaném videoklipu ke skladbě Pláč.

Fanoušci se již také brzy dočkají studiového dvojalba k rockové opeře Anna Karenina.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace