Nový Spark
venku od 30. srpna
DOGA, KOMUNÁL - 10. 4. 2015, Plzeň, Šeříkovka

DOGA, KOMUNÁL - 10. 4. 2015, Plzeň, Šeříkovka

DOGA má "Detox" a KOMUNÁL "Vlky v nás" - dvě ikony, dvě nové desky. Stálice české rockové scény nasedly na společný koráb a vyrazily na turné. Obě party mají početné fanouškovské základny. Jejich spojení je příslibem, že koncerty budou jeden velký kotel. V Plzni se očekávaní naplnila. Naplnila se i Šeříkovka.

KOMUNÁL je ve svém rodném kraji kultem. Legendární koncerty v Králíkách vešly více než tisícovou návštěvou do dějin. Postupně ale plní sály i v jiných částech republiky. Na západě Čech už své věrné našli. A není jich málo. Naopak! Stovky fanoušků během několika minut nastartovaly atmosféru večera na více než provozní teplotu. KOMUNÁL je pověstný svou upřímností a nasazením. Nic z toho nechybělo. Nechyběly ani zaběhnuté hity, při kterých se dostávájí fanoušci do varu. Citovalo se i zbrusu nové album "Vlci v nás". Jaká je to deska, to nám po koncertě popsal baskytarista Filip Litera - klíčová postava aktuálního CD.

Izziho DOGA může do Plzně klidně jezdit každý měsíc a vždycky bude mít plno. Plzeňáci mají na DOGU už několik sezón "spadeno". I proto si kapela vybrala západočeskou metropoli ke křtu nové placky "Detox". Ta je v aktuálním setu zastoupena hned čtyřmi songy. A to včetně hitu "Od Soumraku do Úsvitu", na který DOGA točila i klip.

DOGA pro novou desku lehce obměnila scénu a nástup upravila po vzoru žluto černé obálky. Úvodní song tedy spustila v plynových maskách. V kontextu s hudbou a světly to byl hustej nástup. Pochopitelně DOGA nemůže rezignovat ani na své největší hity, takže se postupně skákalo, hrozilo a skandovalo. A pak se křtilo. Jenže na pár minut se kamsi zatoulal kmotr nové desky zpěvák KOMUNÁLU Luboš Suchánek a co čert/Izzi nechtěl, vybral si jako náhradu mě. Takže i Spark se stal oficiálním kmotrem "Detoxu". Jenže křtící fotku tak nemáme ani jednu :-) Byl to mžik. Polité CD skončilo v davu a jelo se dál. Nechyběla ani kapačka se zelenou a podle ohlasů platí DOGA stále za tahouny české rockové scény. Atmosféra skvělá. Mrkněte na fotky.

text/foto/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 30. srpna
Kalendář akcí
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. MISÞYRMING, DARVAZA & VORTEX OF END
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
24.09. FÖLLAKZOID
25.09. Magic sword
27.09. STROMBOLI
28.09. Protector, Lahar, Mörkhimmel
01.10. Paul Gilbert
A co FAKKER!?