Nový Spark
venku od 1. března
DOGA, KOMUNÁL - 10. 4. 2015, Plzeň, Šeříkovka

DOGA, KOMUNÁL - 10. 4. 2015, Plzeň, Šeříkovka

DOGA má "Detox" a KOMUNÁL "Vlky v nás" - dvě ikony, dvě nové desky. Stálice české rockové scény nasedly na společný koráb a vyrazily na turné. Obě party mají početné fanouškovské základny. Jejich spojení je příslibem, že koncerty budou jeden velký kotel. V Plzni se očekávaní naplnila. Naplnila se i Šeříkovka.

KOMUNÁL je ve svém rodném kraji kultem. Legendární koncerty v Králíkách vešly více než tisícovou návštěvou do dějin. Postupně ale plní sály i v jiných částech republiky. Na západě Čech už své věrné našli. A není jich málo. Naopak! Stovky fanoušků během několika minut nastartovaly atmosféru večera na více než provozní teplotu. KOMUNÁL je pověstný svou upřímností a nasazením. Nic z toho nechybělo. Nechyběly ani zaběhnuté hity, při kterých se dostávájí fanoušci do varu. Citovalo se i zbrusu nové album "Vlci v nás". Jaká je to deska, to nám po koncertě popsal baskytarista Filip Litera - klíčová postava aktuálního CD.

Izziho DOGA může do Plzně klidně jezdit každý měsíc a vždycky bude mít plno. Plzeňáci mají na DOGU už několik sezón "spadeno". I proto si kapela vybrala západočeskou metropoli ke křtu nové placky "Detox". Ta je v aktuálním setu zastoupena hned čtyřmi songy. A to včetně hitu "Od Soumraku do Úsvitu", na který DOGA točila i klip.

DOGA pro novou desku lehce obměnila scénu a nástup upravila po vzoru žluto černé obálky. Úvodní song tedy spustila v plynových maskách. V kontextu s hudbou a světly to byl hustej nástup. Pochopitelně DOGA nemůže rezignovat ani na své největší hity, takže se postupně skákalo, hrozilo a skandovalo. A pak se křtilo. Jenže na pár minut se kamsi zatoulal kmotr nové desky zpěvák KOMUNÁLU Luboš Suchánek a co čert/Izzi nechtěl, vybral si jako náhradu mě. Takže i Spark se stal oficiálním kmotrem "Detoxu". Jenže křtící fotku tak nemáme ani jednu :-) Byl to mžik. Polité CD skončilo v davu a jelo se dál. Nechyběla ani kapačka se zelenou a podle ohlasů platí DOGA stále za tahouny české rockové scény. Atmosféra skvělá. Mrkněte na fotky.

text/foto/video: David Havlena

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace