Nový Spark
venku od 2. května
DOGA natáčela na Route 66

DOGA natáčela na Route 66

Domácí rocková stálice DOGA má od loňska venku placku „Respekt“, přičemž na konci dubna ji vyvezla až za oceán. Protože kde jinde natočit videoklip ke skladbě „Route 66“ než na matce všech silnic. Kapela na motorkách a také ve stylovém Cadillacu projela část Nevady, Arizony, Kalifornie a několik záběrů pořídila také v Las Vegas. Během cest zavítal natáčecí tým do ikonických měst Kingmanu a Oatmanu.

Nové album "Respekt" seženete na Sparkshopu!

DOGA strávila v USA posledních deset dubnových dnů. Do Ameriky se vypravila v týmu dvaceti lidí. Valnou část tvořili spřátelení motorkáři, kteří společně s kapelníkem Izzim a basákem Pepsim projeli Route 66. Bubeník Mrňus a kytarista Lumos strávili natáčení v pravém americkém Cadillacu, který si kapela zapůjčila přímo v Las Vegas. Vedle motorkářské pohody na Route 66 se Doga snažila do klipu zachytit atmosféru ikonických míst městečka Oatman a Kingman. „Tohle jsou místa, která v klipu nemohla chybět. Je to kult, který nemůže vynechat kdokoli, kdo projíždí Route 66. Oatman je městečko jak z filmu. To nejde nijak napodobit, tady je ta pravá stará Amerika. Kvůli natáčení jsme tudy projeli dvakrát. Kameraman se do toho místa doslova zamiloval. Nevynechal ani záběr s oslem, protože ti jsou tam všude. Sice volně žijí v horách, ale zvykli si na turisty a chodí loudit přímo do městečka. V klipu se objeví i americká blondýna Kaitlyn, která v Oatmanu prodává trička a další suvenýry,“ doplňuje Izzi.

Scény s pumpařem vznikly na bývalé benzince Cool Spring station. Tady se kdysi natáčela hollywoodská scéna pro film Univerzální voják. Dnes tohle kultovní místo funguje hlavně jako zastávka s občerstvením a suvenýry z Route 66. Hned v úvodu klipu je naopak záběr na další „baštu“ Route 66 a sice starou pumpu Hackberry general store. Záběry, ve kterých Izzi zpívá a hraje na kytaru, se pak natáčely v přímé blízkosti státního přírodního parku Valley of fire. Kvůli zranění bubeníka Mrňuse, který skončil na pár hodin v nemocnici v Las Vegas, musela kapela částečně pozměnit scénář. „Bohužel to odneslo koleno a já se nemohl postavit. Blbá náhoda. Klip měl původně skončit tak, že se všichni sejdeme na jednom místě. Jak nás s Lumírem týpek vyhodí z auta a nabere holky, tak nás pak měli naložit motorkáři. Jenže já jsem byl poslední tři dny nepoužitelný a v klipu tak na motorce odjede jen Lumír. Mě tam nechali napospas a v záběrech s cedulí mě alternuje kostlivec. Tohle vymyslel autor klipu David Havlena, který ve volných chvílích objížděl v Las Vegas obchody s filmovými suvenýry a na jednoho kostlivce narazil. Vtipné bylo, že jsme ho na cestu do Čech museli částečně rozebrat a po částech dát do několika kufrů. Zvláštní pocit, když s tím pak procházíte letištní kontrolou,“ dodává s úsměvem Mrňus.

Kapela několik motivů Route 66 aktuálně zakomponovala i do své koncertní show. Na pódiu můžou fanoušci vidět sudy s ikonickým symbolem, starý motor nebo pro Ameriku tolik typické větrné mlýny. Route 66 se promítla i do plachty, která zahaluje scénu před začátkem koncertu.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace