Nový Spark
venku od 3. června
DOGA vsází na vinyl a nové turné

DOGA vsází na vinyl a nové turné

Česká hardrocková ikona vydává své zlaté album „Respekt“ na dvojvinylu. Je to rok, co kapela představila fanouškům svou poslední desku na CD. Ta se za pouhé dva týdny stala zlatou a zároveň jedním z nejúspěšnějších rockových alb roku 2021. Teď se fanoušci dočkali i tolik žádaného vinylu, resp. double LP. To DOGA podpoří i na svém nadcházejícím Respekt vinyl tour.

Nové album na CD a staré Sparky s DOGOU najdeš zde

Úspěch desky „Respekt“ byl fenomenální. DOGA ho navíc podpořila hitem „Route 66“, ke kterému letos v Americe natočila klip přímo na legendární Matce všech silnic Route 66. Jedenácté studiové album Dogy se teď dočkalo i většího formátu určeného pro milovníky gramofonů. „Dali jsme si s tím hodně práce. Dlouho jsme řešili, jak dostat všech 14 pecek na jednu vinylovou desku. Jenže to by znamenalo buď nějakou skladbu vynechat nebo dělat kompromisy ve zvukové kvalitě, a ani jedno z toho jsme nechtěli. Takže jsme se nakonec rozhodli pro 2LP. Vinyl musí hrát co nejlépe, nic se nesmí ošidit. A to samé platí o obalu a provedení balení – žádné kompromisy. V krásném rozevíracím obalu najdou fanoušci i kompletní booklet v plnohodnotném vinylovém rozměru. Výsledek je fakt luxusní,“ popisuje nadšeně lídr kapely Izzi. Obě obsažené desky mají navíc kvůli lepšímu zvukovému přenosu vyšší gramáž, konkrétně 180g, což je považováno za hi-fi standard.


DOGA u této příležitosti nachystala novou koncertní šňůru, která nese název Respekt vinyl tour. Kromě 2LP představí kapela fanouškům nové prvky pódiové scény, nově sestavený set písniček a koncerty navíc zpestří také unplugged pasáží. „Chceme dát fanouškům také příležitost, aby měli vinyl přímo od nás podepsaný, takže před každým koncertem uděláme podpisovku. Chystáme ještě jedno fajn překvapení, a to v podobě piva Route 66, které se bude prodávat výhradně na koncertech. Scénu jsme doplnili o několik dominantních prvků v podobě např. trojice obřích lebek. Vycházeli z několika pódiových designů, které byly vypracovány na základě našich představ,“ doplňuje Izzi. Turné oficiálně odstartovalo 25. 12. v Karviné. Teď kapela vyráží napříč republikou a zavítá do sousedního Slovenska, kde zahraje přímo v hlavním městě Bratislavě. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti Tickestream.

Doga letos slaví 35 let na scéně a své jedenácté řadové album „Respekt“ představí také v Americe na podzimním tour po legendární Route 66. „Na klip Route 66 máme skvělé ohlasy i v Americe, přesněji tedy v místech, kde jsme natáčeli. Místní komunity to mezi sebou šíří a nás to přimělo k myšlence, že by nebylo špatné si tam zkusit zahrát. Pracujeme také na anglicky zpívané verzi, která dostane i lehce upravenou podobu klipu. Pokud vše dobře dopadne, chtěli bychom odletět v říjnu. Plánujeme, že s námi pojede i početná fanouškovská výprava z Čech,“ uzavírá Izzi.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
13.06. BRUJERIA
13.06. CZECH DEATH FEST
13.06. FIT FOR A KING, SHADOW OF INTENT
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace