Nový Spark
venku od 1. června
Dost bylo popu! Folkmetaloví veteráni CRUACHAN hodlají uspět v Eurovizi

Dost bylo popu! Folkmetaloví veteráni CRUACHAN hodlají uspět v Eurovizi

Od dob, kdy finská monstra LORDI ovládla hudební Eurovizi, letos uplynulo šestnáct let a účast rockových kapel, které se pokusily jejich úspěch napodobit, se významně rozrostl. Zejména v poslední době. Od německých tekkno-metalistů ELECTRIC CALLBOY, přes další Finy BLIND CHANNEL, kteří loni skončili šestí, až po italské rockery MÅNESKIN, kteří loňský ročník opanovali. A ani v příštích letech nejspíš o zástupce tvrdší muziky nebude v Eurovizi nouze. Byť příspěvek irských folkmetalových veteránů CRUACHAN asi trošku překvapí.

„Přihlásili jsme do Eurovize skladbu nahranou speciálně pro soutěž, jelikož v ní chceme reprezentovat Irsko. Je to typický song CRUACHAN, protože jsme přesvědčeni, že je načase, aby se Irsko vykašlalo na obvyklé popové příspěvky a zkusilo uspět s něčím jiným. Jednou z chloub Irska je jeho folková hudba, na kterou se však v soutěži zapomíná, tak snad se nám to podaří napravit. Folk metal v Eurovizi, co vy na to?“ píše ke svému záměru kapela.

Krom toho CRUACHAN dokončují práce na novém albu „The Living and the Dead“, které by chtěli vydat zkraje příštího roku.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace