Nový Spark
venku od 1. prosince
Dost bylo popu! Folkmetaloví veteráni CRUACHAN hodlají uspět v Eurovizi

Dost bylo popu! Folkmetaloví veteráni CRUACHAN hodlají uspět v Eurovizi

Od dob, kdy finská monstra LORDI ovládla hudební Eurovizi, letos uplynulo šestnáct let a účast rockových kapel, které se pokusily jejich úspěch napodobit, se významně rozrostl. Zejména v poslední době. Od německých tekkno-metalistů ELECTRIC CALLBOY, přes další Finy BLIND CHANNEL, kteří loni skončili šestí, až po italské rockery MÅNESKIN, kteří loňský ročník opanovali. A ani v příštích letech nejspíš o zástupce tvrdší muziky nebude v Eurovizi nouze. Byť příspěvek irských folkmetalových veteránů CRUACHAN asi trošku překvapí.

„Přihlásili jsme do Eurovize skladbu nahranou speciálně pro soutěž, jelikož v ní chceme reprezentovat Irsko. Je to typický song CRUACHAN, protože jsme přesvědčeni, že je načase, aby se Irsko vykašlalo na obvyklé popové příspěvky a zkusilo uspět s něčím jiným. Jednou z chloub Irska je jeho folková hudba, na kterou se však v soutěži zapomíná, tak snad se nám to podaří napravit. Folk metal v Eurovizi, co vy na to?“ píše ke svému záměru kapela.

Krom toho CRUACHAN dokončují práce na novém albu „The Living and the Dead“, které by chtěli vydat zkraje příštího roku.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
09.12. ÁRSTÍDIR
09.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
10.12. URIAH HEEP
10.12. TŘI SESTRY, HARLEJ
11.12. BLEED FROM WITHIN, HUMANITY'S LAST BREATH, ALLT
11.12. BADFLOWER, DEAD POET SOCIETY
11.12. ELUVEITIE, AMORPHIS, DARK TRANQUILITY, NAILED TO OBSCURITY
13.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
14.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
15.12. TARJA - CHRISTMAS PEACE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace