Nový Spark
venku od 1. června
DÅÅTH se vrací, po dvanácti letech

DÅÅTH se vrací, po dvanácti letech

V první dekádě nového tisíciletí platili američtí DÅÅTH za těžkou metalovou váhu. Po čtyřech albech se však sestava rozprchla a deset let o ní nebylo slyšet. Až loni se vokalista Sean Zatorsky nechal slyšet, že s kytaristou Eyalem Levim pracují na novém materiálu. První vlaštovka jejich comebacku právě přilétá v podobě skladby „No Rest No End“.

Kdo už se návratu neúčastní, jsou kytarista Emil Werstler a bubeník Kevin Talley. Místo nich DÅÅTH posílili bicmen Kerim Lechner, působící momentálně aktivně také u SEPTICFLESH, a jistý Jesse Zuretti, který má na starosti samply a orchestrace; svůj um předvedl mimo jiné na posledním albu AMORPHIS „Halo“. V nové skladbě jsou navíc ke slyšení sóla Rafaela Trujilla (OBSIDIOUS, ex-OBSCURA) a Spira Dussiase. Mix si vzal na starosti zkušený Jens Bogren.

„,No Rest No End‘ je důvodem našeho návratu,“ říká ke skladbě Eyal Levi. „Když jsme začali po letech zase pracovat na nové muzice, hledal jsem něco, co by mě přesvědčilo, že to v sobě stále máme. Poslední, co bych chtěl, bylo vydat něco, co by znělo jako nepovedená verze toho, co jsme dělali v minulosti. Je to nejambicióznější skladba, jakou jsme kdy složili, a to se teprve zahříváme.“

Kapela se upsala labelu Metal Blade a v dohledné budoucnosti tak lze čekat další dávky muziky z příprav comebackového alba!

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace