Nový Spark
venku od 1. prosince
Dva nejžádanější synthwave projekty v Karlíně: CARPENTER BRUT a PERTURBATOR!

Dva nejžádanější synthwave projekty v Karlíně: CARPENTER BRUT a PERTURBATOR!

Když se řekne synthwave, napadnou vás dvě jména. PERTURBATOR a CARPENTER BRUT. Prvně jmenovaný je v synth-subkultuře nejznámější jméno, které temný retro-futuristický zvuk inspirovaný sci-fi/horor filmy 80. let zpopularizovalo, druhý je v současnosti zas nejžhavějším darksynth/synthwave želízkem v ohni. Koncerty obou interpretů v Praze byly naposledy vyprodány, a tak je jejich spojení na turné Leather Sacraments rozhodně událost. Zamiřte 12. listopadu do Fóra Karlín!

James Perturbator Kent, dnes už slavný umělec, začal svou hudební kariéru jako kytarista v blackmetalových projektech, ale nakonec se tento Pařížan nechal svést svou vášní k cyberpunk kultuře, s níž slaví úspěchy v rámci milionových poslechů a ve vyprodaných klubech. Ale PERTURBATOR nestojí na místě a svou temnou elektronickou hudbu inspirovanou retro stylem dnes vymaňuje ze všech synthwave-klišé.

Jestliže EP „New Model“ (2017) v jeho tvorbě signalizovalo drastický zvukový odklon, album „Lustful Sacraments“ je důkazem dalšího přerodu - zavádí fanoušky do hlubších neprobádaných teritorií a představuje zároveň dosud nejvyzrálejší dílo PERTURBATOR, které spojuje temné syntetické tóny s klasickým post-punkem, gotikou a těžkými techno rytmy. Na albu se proplétá klasická filmová atmosféra s dunivými bicími, jemnými elektronickými melodiemi a kytarovými kudrlinkami.PERTURBATOR tísnivými, temně elektronickými tóny na poslední desce „Final Light“ pokračuje v nihilistickém zkoumání světů budoucnosti, které se týkají nevyhnutelného pádu lidstva.

To CARPENTER BRUT stále čerpá své vlivy z televizních pořadů a béčkových filmů 80. let nabitých syntezátory - zejména z osmdesátkových slasher flicků, jejichž atmosféru zhudebňují pomocí temné retro synthwave muziky, jakou jsme v minulosti znali od Perturbatora.Tajemný a nenápadný muž za pentagonem či brutagramem, jak by ho nazvali jeho fanoušci - evokuje setkání retrobeatů s vesmírem Johna Carpentera. Při poslechu jeho nahrávek by si však člověk vsadil spíše na metalistický původ, zamilovanost do italského giallo mistra Daria Argenta a násilím podávanou náboženskou výchovu. To by vysvětlovalo jeho zálibu v okultismu, vášeň pro kýčovité zvuky a zbožňování všech druhů požitků.

Ale příběh, který CARPENTER BRUT napsal a složil, nabírá nový směr. Bret Halford se stává krvežíznivým sériovým vrahem, touží po pomstě a turné se svou kapelou Leather Patrol využívá k lovu všech, kdo ho v pubertě šikanovali. S vražednými riffy a metalovými bicími CARPENTER BRUT jasně deklaruje svou lásku k thrash metalu osmdesátých let, zatímco zpěv nyní ve skladbách zaujímá důležitější roli. Novinka je stejně silná jako chytlavá, kombinace obojího vede k hudbě elektrizující jako nikdy předtím.CARPENTER BRUT vzdává hold kultuře, která tehdy položila základy elektra a metalu, aby nám poskytla a připomenula jedinečný, násilný a šílený zvuk 80. let.

Předkapelou na turné bude HO99O9, jejichž industriální revolta tepe punkem, ale též hiphopovým kazatelstvím. HO99O9 jsou hluční, agresivní a vstřebávají všechny turbulence dnešního světa. Je to hudba pro konec světa, která vás v něm zároveň drží naživu.

Event na Facebooku ZDE

Předprodej www.ticketmaster.cz

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
29.11. CRIMSON MARATHON
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace