Nový Spark
venku od 2. května
Dvoudenní oslava death metalu - to je festival Tones of Decay!

Dvoudenní oslava death metalu - to je festival Tones of Decay!

Druhý ročník undergroundového festivalu Tones of Decay se odehraje 15.-16. září v pražském klubu MeetFactory.

Deathmetalový festival si minulý rok střihl úspěšnou premiéru. Letos se jeho line-up z loňských devíti kapel rozrostl na třináct, takže festival hostící umělce nejen z Evropy, ale i USA, Kanady a Austrálie, bude rozprostřen do dvou dnů.

Svá vystoupení v pražském klubu MeetFactory odehraje třináct zničujících kapel ze sedmi zemí. Některé z nich do Prahy přiletí přes oceán, některé se na druhý Tones of Decay dávají dohromady exkluzivně. To je příklad finských funeral doommetalistů TYRANNY. Exkluzivní show tu se svým pravěkým destrukčním metalem však odehrají i SIEGE COLUMN z New Jersey, kteří se tímto vystoupením vůbec poprvé představí v Evropě.

Všech třináct vystupujících, ať už hrají násilný war/death metal (SIEGE COLUMN), záhrobní doom death (pionýři žánru RIPPIKOULU) nebo v jejich nadšení pro extrémní umění nalezneme příměs grindcore (OF FEATHER AND BONE) či další žánry, spojuje láska k tradici a kořenům. Jejich oddanost vůči prapůvodní esenci a old schoolu v sobě ale zahrnuje mnohem více než vzpomínání na minulost a adoraci začátku 90. let.

Všech třináct vybraných grup se totiž řadí k nejlepším studentům tohoto prohnilého oboru. Proto jen nenavazují tam, kde letité ikony už nedokáží plnohodnotně pokračovat, ale rozvíjením pro žánr esenciálních myšlenek za udržení ‚toho původního‘ vytváří novou větev starého žánru a navíc vše dostávají před nové publikum.

Útrobami smíchovského MeetFactory se tak budou linout zatuchlé melodie oslavující rozklad, rytmy drtící kosti a nelidský chropot. Především ale půjde o dva dny, během nichž se bude oslavovat death metal. Primordiálně divoký a čistý, ten prapůvodní. Džísky s sebou!

Kapacita festivalu je 500 vstupenek, neotálejte s pořízením!

Vstupenky: www.tonesofdecay.bigcartel.com

Event na Facebooku

Line-up:
RIPPIKOULU (FIN)
SIEGE COLUMN (USA)
CORPSESSED (FIN)
TYRANNY (FIN)
OF FEATHER AND BONE (USA)
SEDIMENTUM (CAN)
GUTLESS (AUS)
LIE IN RUINS (FIN)
AUTOPHAGY (USA)
STRYCHNOS (DNK)
CHAOTIAN (DNK)
CLAIRVOYANCE (PLN)
MORDLOCH (CZE)

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace