Nový Spark
venku od 1. července
ENSIFERUM vtahují do epického fantasy příběhu nového alba

ENSIFERUM vtahují do epického fantasy příběhu nového alba

O finských metalových zbrojnoších ENSIFERUM bylo naposledy slyšet před čtyřmi lety, když vydali album „Thalassic“. Nyní jsou na něj připraveni navázat počinem „Winter Storm“, kterého se dočkáme na značce Metal Blade Records 18. října.

Jak říká autor jeho námětu, baskytarista Sami Hinkka, jde spíš o muzikál než tradiční metalové album, vycházející zčásti z jeho vlastní, dosud nevydané, fantasy knihy. „Věřte mi, je to skutečně epický příběh,“ říká Hinkka k románu, v němž mezi sebou bojují dva znesvářené kmeny.

Leccos odhaluje také působivý obal a konečně i první zveřejněný singl, skladba „Winter Storm Vigilantes“. „Markus (Toivonen, kytarista) měl o té skladbě docela velkolepé představy a ukázalo se, že je ještě heroičtější, než jsme si mysleli. Pro otevření alba šla o jasnou volbu. Představuje jeden z kmenů a žene se vpřed rychlostí koňského spřežení. V budoucnu určitě skvěle doplní náš koncertní setlist,“ říká Hinkka.

Zajímavostí je, že v jedné ze skladeb hostuje šéfka švédských ELEINE Madeleine Liljestam i to, že pro limitovanou edici alba ENSIFERUM připravili dvě cover verze, mimo jiné tanečního megahitu „Lambada“.


Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace