Nový Spark
venku od 1. července
EUFORY svým pádem do neznáma pootevírají pátou dimenzi

EUFORY svým pádem do neznáma pootevírají pátou dimenzi

Slovenští EUFORY servírují propracovaný, dynamický a vyzrálý power/heavy metal s progresivním otiskem. Drží se tradic, ale jejich zmodernizováním žánru otevírají nové dveře. Nový singl „Falling Into Nowhere“ z nadcházejí desky o tom přesvědčuje okamžitě.

Říká se, že třetí album je pro kapelu zásadní. Energičtí Slováci z Martina si toto uvědomují a třetí desce „Fifth Dimension“, která v květnu vyjde u Smile Music Records, věnovali mimořádnou péči.

I když je u každého alba na prvním místě hudba, jejíž nový zvuk EUFORY před několika měsíci představili už písní „Promise of Tomorrow“, soustředili se na dotažení každé složky.

Komplet grafiku svěřili athénskému umělci Giannisi Nakosovi z řeckého Remedy Art Design a výtečný, úderný zvuk od Adama Mičince ve finále ve Švédsku ošetřilo věhlasné Fascination Street Studios Jense Bogrena (OPETH, DIMMU BORGIR, ARCH ENEMY, KREATOR, SEPULTURA ad.).

Po těchto slovech asi nebude překvapením, že EUFORY nový singl opatřili videoklipem. Pro něj neustále vyvíjející se kapela zvolila skladbu „Falling Into Nowhere“ ze dvou důvodů: kvůli její nestálé náladě, jež momentálně ve společnosti panuje, a protože je to i skladba, kterou od nich fanoušci určitě nečekají. Ač jde o údernou hitovku s chytlavým refrénem a frenetickým sólem, přesto je stavba písně sinusoida, která klesá, stoupá a je neustále v pohybu. Video se natáčelo v kostelu sv. Margity v Turčianském Jasenu a režíroval ho kameraman, střihač a filmový producent Tomáš Vít. „Keď sme vyberali miesto pre tento klip, mal som predstavu, čo presne potrebujem na to, aby to vystihlo podstatu a celkový obsah danej skladby. Keď som vstúpil do tejto miestnosti, povedal som si, že tu je niečo iné, niečo čo tej skladbe dokáže dodať kus tajomna, temnoty, ale zároveň nádeje,“ komentuje místo natáčení kytarista Štefan Hodoň.

Ambiciózní EUFORY nejen hudebně dalece překračují hranice své domoviny, ale mají sebevědomě nastoupeno rozpínat se přes celou Evropu. Nemáme pochyb, že nový desetiskladbový komplet „Fifth Dimension“ o tom všechny přesvědčí, protože největší zbraně před vámi ještě schovává. O EUFORY rozhodně ještě uslyšíte!

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace