Nový Spark
venku od 1. června
EX DEO: Triumf tyranie a orgií

EX DEO: Triumf tyranie a orgií

Zhudebnit antické příběhy je úkolem takřka nadlidským, a nebýt sebranky EX DEO, nikdy bychom se možná nedozvěděli, jak by vše mohlo vypadat. Zarytí milovníci starověkého Říma si připravili novou dávku hudebního představení, které nás bez skrupulí vtáhne do období vlády císaře Nerona.


S frontmanem Mauriziem Iaconem jsme nové album a jeho témata více rozebrali v zářijovém Sparku. „Řím byl, je a vždy bude velmi vděčné téma, kde můžeš najít ohromné množství zajímavých příběhů, postav a událostí, které přímo volají po hudebním zpracování. Když se podíváš z jakéhokoliv úhlu pohledu, vždy najdeš velmi bohatou historii. Pro mě bylo nemyslitelné, že bych tuhle důležitou postavu velkého Říma v našem hudebním putování vynechal. Je pro mě asi největším metalovým zosobněním tehdejší doby. Už za své vlády byl Nero nazýván antikristem, trestal a zabíjel křesťany, a dokonce symbol obráceného kříže pochází od něj. Všechny tyhle věci jasně směřují k metalu, takže moje volba byla velice jednoduchá. Snažil jsem se zachytit jeho první kroky jako císaře, ale i jeho další podoby, kdy se projevoval jako nadaný hudebník, herec a všestranný umělec. Moc lidí si bohužel neuvědomuje, jak hodně toho udělal pro umění, tedy pro rozkvět kultury obecně,“ vysvětluje Maurizio.

Kompletní rozhovor čtěte v aktuálním vydání magazínu Spark.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace