Nový Spark
venku od 2. května
FATES WARNING navštíví prvního února Brno

FATES WARNING navštíví prvního února Brno

Legenda amerického progmetalu FATES WARNING v čele s Rayem Adlerem za mikrofonem zahraje první února 2017 v brněnském klubu Metro Music Bar. Předskakovat jim bude brazilská metalová formace ARMORED DAWN.

Na poslední tři studiová alba potřebovali přesně dvanáct let. Kvalita je ale patrná z každé noty, z každé vteřiny. Ingredience jsou dokonale zralé, písně jsou originální a nezaměnitelné, tak jako hlas skvělého Ray Aldera. FATES WARNING se vrátili v létě s monumentálním albem, možná nejsilnějším v jejich pozoruhodné kariéře. Desku „Theories of Flight“ přijedou začátkem příštího roku představit i do Evropy a poprvé se tak představí v Brně v Metro Music Baru, prvního února na jediném koncertě v České republice.

„Fanoušci i žurnalisté často přisuzují DREAM THEATER zásluhy na rozkvětu progresívního metalu na konci 80. a začátkem 90. let, ... pravdou ale je, že FATES WARNING to dělali už léta před námi,“ uvedl obdivně Mike Portnoy

V rámci hudebního stylu progressive metal jsou společně s krajany DREAM THEATER a QUEENSRYCHE považováni za jeho průkopníky. Odvážní metaloví experimentátoři prošli jako většina hudebních těles personálními změnami. Výjimkou zůstal pouze kytarista Jim Matheos, který je členem kapely od založení a jenž má výrazný vliv na rukopis FATES WARNING. U Mateose jako kytaristy je také zvláštní žánrová anomálie, kytarová sóla přimíchává do skladeb méně, než je pro progmetal běžné. Nepouští se do nekonečných sól, ale soustřeďuje se na náladu, na dokreslení melodií do nejmenších detailů, zajímavým způsobem si pohrává s rytmikou doprovodné kytary. Od roku 1997 nejdříve jako příležitostný host, později na plný úvazek přijal členství u FATES WARNING známý basák a studiový producent Joey Vera (ANTHRAX, OSI, ARMORED SAINT). Bicí i na posledním albu nahrál teď už též kmenový člen FW, ceněný technik a světová bubenická špička, Bobby Jarzombek (HALFORD, SEBASTIAN BACH, RIOT).

FATES WARNING doposud nahráli tucet studiových alb, dva koncertní záznamy a jednu kompilaci. Album „Disconnected“ (2000) produkoval slavný Terry Brown (RUSH, THE ROLLING STONES, THE WHO, JIMI HENDRIX a další).

Aktuální sestava
Zpěv Ray Alder
Kytara Jim Matheos
Kytara Frank Aresti
Baskytara Joey Vera
Bicí Bobby Jarzombek

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace