Nový Spark
venku od 1. června
Festival Faine Misto na Ukrajině vrací festivalovou svobodu

Festival Faine Misto na Ukrajině vrací festivalovou svobodu

Letošní festivalové léto je kvůli táhnoucí se koronavirové pandemii dosti prořídlé. Velké domácí i evropské festivaly opět ohlásily pauzu a na festivalové mapě zůstaly spíše menší lokální akce. Jednou z výjimek je Faine Misto na Ukrajině.

Multižánrový festival ve stylu našeho Rock for People se koná v termínu 28.7. – 1.8. poblíž města Ternopil na západě Ukrajiny. Letošní ročník slibuje jména jako BELPHEGOR, INFECTED RAIN, ALESTORM, GHOSTKID, LORD OF THE LOST, SPACE VARIATIONS, WILDWAYS, STONED JESUS, DRAG ME OUT nebo MOTANKA. Z pochopitelných důvodů se bohužel omluvili původně ohlášení mimoevropští BAD OMENS, FEVER 333, Řekové ROTTING CHRIST a několik dalších.

Velmi důležitým faktem je, že pořadatelé pravidelně zvou také zástupce české hudební scény. V minulosti pohostili SUNSET TRAIL a letos si vybrali šílené DENOI, kteří aktuálně absolvují festivalové pre-tour po Ukrajině.

Hlavy festivalu mají rovněž velký smysl pro názvy lokací, na festivalu tak najdeme Main Stage, Dark Stage a Light Stage. Placený kemp se jmenuje Beverly Hills, zatímco kemp zdarma sa volá Silent Hill. Hlavní relaxační místo se jmenuje Central Park, místní flek pro stánky zase Market Square.

Z našeho hlavního města je Ternopil rovných 1000 km a vstupenky na festival jsou stále k dispozici. Veškeré informace najdete na festivalovém webu.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace