Nový Spark
venku od 2. května
Festival HellPDays v Olešné rozezní GRAVE DIGGER, ASSASSIN či TSA

Festival HellPDays v Olešné rozezní GRAVE DIGGER, ASSASSIN či TSA

Oblíbená rekreační oblast Autokempu Olešná se o předposledním srpnovém víkendu stane centrem metalového dění na severní Moravě. Odehraje se zde festival HellPdays!

V pátek 19. a v sobotu 20. srpna se na pódiu, které vyroste přímo v srdci autokempu, vystřídá celkem 17 kapel v čele s německými legendami GRAVE DIGGER, ASSASSIN, STORMWITCH či polskými TSA.

GRAVE DIGGER, STORMWITCH a TSA zavítají na sever Moravy po několikaleté přestávce. Zejména TSA se vrací na téměř domácí půdu, kde v polovině osmdesátých let patřili ke kapelám výrazně ovlivňujícím (nejen) slezskou Hard & Heavy scénu. ASSASSIN, kteří pomáhali formovat koncem osmdesátých let raný německý thrash metal, se na severu Moravy objeví vůbec poprvé ve své historii. Podobně jako indická formace KRYPTOS, která sice není tak „letitá“ a v našich zeměpisných šířkách známá, nicméně slibuje čistokrevný old school metalový nářez.

Celá polovina lineupu je pak vyhrazená kapelám z Moravskoslezského kraje, tedy víceméně domácím interpretům, mezi které patří například hranický LIMETALL, havířovští BASTARD či novojičínští PORTA INFERI.

Brány festivalu se otevřou v pátek ve 14 hodin a v sobotu o půl 10. Hrát se bude vždy do cca 1. hodiny ranní. Výtěžek této benefiční akce, podpořené z prostředků Moravskoslezského kraje, bude věnován prostřednictvím Českého červeného kříže na podporu dobročinných projektů.

Vstupenky lze objednat na portálu Ticket Live.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace