Nový Spark
venku od 2. října
Festival Mighty Sounds startuje už v pátek

Festival Mighty Sounds startuje už v pátek

Výjimečný žánrový festival Mighty Sounds začíná už tento pátek 3. července. Až do neděle 5. července bude na letišti Čápův dvůr v Táboře probíhat už jedenáctý ročník přehlídky toho nejlepšího z hudby a všeho dalšího, co spojuje subkultury punku, hardcoru, ska, punkrocku, reggae, rockabilly a spřízněných žánrů.

Týden před akcí bylo organizátorům doručeno rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví, které snížilo pokutu za překročení hlukových limitů za rok 2014 z původních 500 000,- Kč na 80 000,Kč. Pro pořadatele je to důvod k mírnému optimismu, i když jsou stále přesvědčeni, že i v této výši je pokuta nepřiměřená, a to i vzhledem k chystané novele zákona.

Momentálně je ale pozornost upřená jednoznačně k nadcházejícímu víkendu. Kromě špičkového výběru kapel v čele s Enter Shikari, Protoje, Architects, Sick Of It All nebo Dub Inc. festival nabídne také skvělá vystoupení DJs a divadel. Jednou z hlavních DJských hvězd, které se představí na scéně Radia 1, jsou Ragga Twins. Energické reggae-hiphopové duo MCs s kořeny v londýnské soundsystemové kultuře spolupracovalo i se Skrillexem. Z Británie dorazí také nový talent reggae a dub scény, Parly B, nebo v současnosti nejnahrávanějsí a nejvytěžovanější umělec na evropské reggae scéně, YT.

Pestrý výběr budou mít také příznivci alternativního divadla. Na Mighty Sounds letos vystoupí VOSTO 5 se svou talkshow Kupé na Mighty, k vidění bude i divadelní představení 1000 věcí, co mě serou v podání Divadla F. X. Kalby. Na divadelních prknech najdete také Muchu nebo Vasilův Rubáš, o cirkus se postará domácí špička akrobatického divadla, Cirk La Putyka.

I doprovodný program je letos tradičně nabitý, všechny informace o turnajích ve fotbale a nebo nohejbale nebo o exhibicích skateboardu a bmx je možné najít na stránkách festivalu . Poprvé bude na Mighty Sounds k vidění RAW Art Wrestling, tedy exhibice ilustrátorů, při které budou přímo před návštěvníky vznikat unikátní tematická díla.

Pro ty, kdo se nemohou dočkat, bude už ve čtvrtek večer připraven warm-up ve stanovém městečku. V tuto chvíli lze vstupenku na celý festival koupit ještě** v ceně od 1290,- Kč, na místě bude za 1490,- Kč**. Veškeré informace včetně časového harmonogramu jsou k nalezení na www.mightysounds.cz .

MIGHTY SOUNDS 2015, vol. 11

  • ENTER SHIKARI * THE ARCHITECTS * PROTOJE * SICK OF IT ALL * IGNITE * DUBIOZA KOLEKTIV * DERRICK MORGAN * TERROR * DUB INC. * OFF! * BATMOBILE * BOOZE&GLORY * PIPES&PINTS * a mnoho dalších
  1. – 5. července 2015 Tábor, letiště Čápův dvůr oficiální pivo festivalu: Budweiser Budvar

http://www.mightysounds.cz/

https://www.facebook.com/mightysounds

https://twitter.com/MightySounds

presskit festivalu: http://www.mightysounds.cz/cz/presskit/

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace