Nový Spark
venku od 1. září
FIREWIND načínají novou kapitolu se zpěvákem z AVANTASIE

FIREWIND načínají novou kapitolu se zpěvákem z AVANTASIE

Řečtí FIREWIND 15. května vydávají deváté studiové album a říct, že s ním načínají novou kapitolu své už více než dvacetileté existence, není ani trochu přehnané.

Kapela postavená kolem kytaristy Guse G. totiž v uplynulých měsících prošla zásadní personální proměnou, kdy ji opustil druhý klíčový člen, kytarista a klávesák Bob Katsionis, a taky zpěvák Henning Basse. Eponymní novinku tak dávali dohromady už jen ve čtyřech, za mikrofonem se sympaťákem Herbiem Langhansem, dobře známým přinejmenším fanouškům AVANTASIE.

„Když jsme odjeli poslední turné, uvědomili jsme si, že ne všichni jsme se současným stavem kapely spokojení. Bob se chtěl víc zaměřit na svou práci producenta ve studiu a Henning si nebyl jistý, jestli zvládne absolvovat další turné. Rozhodl jsem se proto pro určitý restart FIREWIND,“ odtajňuje příčiny personálních změn Gus G.

Zatímco Katsionise zvládl jak s kytarou, tak s klávesami přinejmenším ve studiu zastoupit sám, po zpěvákovi už se musel porozhlédnout. Volba padla na čtyřicátníka Langhanse, který má za sebou kariéru s melodiky SINBREED, v posledních letech byl ale pravidelně vídán coby doprovodný vokalista cirkusu jménem AVANTASIA. Jeho oslovení, angažování a následné nahrávání alba údajně bylo otázkou pár týdnů.


„Jeho hlas na albu hraje podstatnou roli. Hned jak jsem ho uslyšel, věděl jsem, že pro FIREWIND bude dokonalý. Samozřejmě jsem si ho chtěl ale prvně vyzkoušet a dát s ním něco dohromady, a tak jsem mu poslal skladbu ,Devour‘. Vrátil mi ji nazpívanou hned druhý den a tak, jak ji poslal, ji můžete slyšet na albu. V tu chvíli mi bylo definitivně jasné, že on je ten pravý.“

Langhans tak vnesl alespoň částečné uklidnění do procesu, který prý byl jinak poměrně stresující, k čemuž přispěly jak personální změny, tak skutečnost, že Dennis Ward dodával smíchanou nahrávku na poslední chvíli. S výsledkem je ale Gus spokojený, fanouškům se dostane klasického zvuku FIREWIND, ovšem obohaceného o nové prvky.

A ty nápady, pro které se na albu prostor nenašel, Gus odložil do šuplíku pro své další sólové album. „Zvažuju, že udělám sólovku, která bude kompletně instrumentální. Mám za sebou různé spolupráce i práci v triu, a tak si říkám, jestli už fakt není čas na čistě instrumentální nahrávku, kterou po mně tolik lidí už dlouho chce. Zatím jsem se jí bránil, ale myslím, že nazrál čas, abych se do ní pomalu pustil, i když ještě je předčasné mluvit o nějakých datech. Záležet bude na tom, jak bude přijato nové album FIREWIND a jak nám vyjdou v nejbližší době koncerty.“

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace