Nový Spark
venku od 2. října
Floor Jansen má nový projekt, jmenuje se NORTHWARD

Floor Jansen má nový projekt, jmenuje se NORTHWARD

Floor Jansen využívá přestávky u NIGHTWISH nejen k mateřství, ale také k nahrávání nové muziky. Floor oživila deset let starý projekt s kytaristou PAGAN’S MIND Jørnem Viggo Lofstadem a společně vydají desku údajně plnou hard rocku.

Floor se Jørnem potkali poprvé úplně náhodou na Progpower festivalu v USA v roce 2007, kde spontánně spojili síly na pódiu a předělali několik písní. Ačkoli se tito dva hudebníci nikdy předtím nepotkali, objevili společnou vášeň pro hard rock a rozhodli se napsat dohromady několik písní. O rok později složili dokonce celé album projektu nazvaného NORTHWARD, avšak kvůli našlapaným rozvrhům v jejich kapelách se toto album nikdy nedostalo dál. Až nyní se příležitosti chopil Nuclear Blast.

NORTHWARD má být něco zcela odlišného od NIGHTWISH. Tisková zpráva hovoří o stylu ála SKUNK ANANSIE, FOO FIGHTERS, ALTER BRIDGE a také staré klasiky typu DEEP PURPLE a LED ZEPPELIN.

„Je to melodické, ale rovněž velmi od podlahy pojaté, prostě rock. Dobré riffy, dobré melodies, chutná aranžmá, nazýváme to jednoduše, dobrá muzika,“ vyjádřila se stylovém směřování NORTHWARD Floor. „Chtěli jsme objevovat základy rockového zvuku, bicí, kytara, basa a zpěv. Žádné těžké klávesové plochy, sbory a podobně.“

Datum vydání debutu ještě není známo, ale vše pro vás budeme sledovat.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace