Nový Spark
venku od 2. května
FLOTSAM AND JETSAM - Pandemická agrese

FLOTSAM AND JETSAM - Pandemická agrese

Debutové album „Doomsday for the Deceiver“ (1986) bylo v době svého vydání renomovaným britským magazínem Kerrang! jako jedno z mála oceněno plným bodovým hodnocením. Další nahrávky už takovou senzaci nezpůsobily, přesto FLOTSAM AND JETSAM ve svém snažení nikdy nepolevili a v posledních letech se jim opět dostává zasloužené chvály.

„Možná že naše kariérní křivka bude vypadat jako u MOTÖRHEAD. Sice byli vždycky považováni za ikonickou kapelu, ale taky nikdy nebyli pořádně slavní, až v pozdější fázi své kariéry,“ říká před vydáním čtrnáctého studiového alba „Blood in the Water“ zpěvák Eric Knutson.

Nové album i další nahrávky FLOTSAM AND JETSOME seženete v našem Sparkshopu

Jeho vydání naplánované na 4. června předcházely dva singly, včetně titulní skladby, jedné z nejagresivnějších, jaké FLOTSAM AND JETSAM v průběhu své čtyřicetileté kariéry složili. Příčinu v její ráznosti je třeba hledat v atmosféře a náladách posledních měsíců trávených ve stínu pandemie nového koronaviru.

„Uplynulý rok byl pro spoustu z nás dost zvláštní. Tragédie a těžkosti, které ho provázely, album a konkrétně titulní skladbu nepochybně ovlivnily,“ přiznává bubeník Ken Mary. Ač spoutána pandemickými okovy, snažila se kapela dle jeho slov nepříjemné situace využít ve svůj prospěch, a v důsledku nadměrné potence nakonec musela čelit nelehké volbě. „Složili jsme toho spoustu a zúžit finální výběr skladeb na album byl pekelně těžký úkol, protože se nám nezdálo, že bychom tentokrát měli nějakou vatu,“ rozkrývá dramaturgické dilema kytarista Steve Conley.


Skladeb nakonec „Blood in the Water“ nabídne tucet, dohromady víc než dvaapadesát minut muziky. „Navázat na ,The End of Chaos‘ nebylo snadné,“ vrací se k albu, s nímž FLOTSAM AND JETSAM dosáhli v hitparádách svého historického maxima, druhý kytarista Michael Gilbert. „Nebyli jsme si jistí, kolik v nás ještě zbylo energie, ale jak se ukázalo, ještě jsme toho měli dost co říct. S tím, co se ve světě dělo, s pomyšlením na přátele, které jsme ztratili, na nemožnost koncertovat... všechno to v nových skladbách uslyšíte. Jsou naštvané, jsou agresivní a naše emoce z nich vysloveně tryskají!“

Rozhovor s FLOTSAM AND JETSOME najdete v červnovém Sparku.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
22.05. YES
23.05. TOOL
26.05. DREAM THEATER, DEVIN TOWNSEND
26.05. SCORPIONS
26.05. MARDUK
27.05. MARDUK
27.05. KORN
28.05. MARDUK
02.06. METALFEST 2022
06.06. WIEGEDOOD + SUPPORT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace