Nový Spark
venku od 31. prosince
FOO FIGHTERS oslavili rok 2021 novým singlem

FOO FIGHTERS oslavili rok 2021 novým singlem

Jak lépe přivítat nový rok než s písní na rtech! Tuto myšlenku měli FOO FIGHTERS, když 1. ledna zveřejnili nový track „No Son of Mine“ z chystaného alba „Medicine At Midnight“. Jubilejní 10. nahrávka vyjde už 5. února.

„Tohle je ten typ písně, kterou v sobě všichni nosíme, a když přijde ten správný čas, prostě jde ven. Po textově stránce se naváží do pokrytectví našich rádoby spravedlivých vůdců, lidí, kteří páchají zločiny, proti nimž údajně sami vystupují...,“ vysvětluje poselství skladby frontman Dave Grohl.

Pro magazín Kerrang se frontman rozhovořil více. „Když jsme začali na desce dělat, říkal jsem si: ‚Ok, slavíme 25 let a bude to naše desátá deska. Co s tím? Nahrajeme nějaké ospalé akustické album, jež vyzní jako soumrak naší kariéry, nebo uděláme kurevsky rozjetou párty nahrávku?‘ Naše láska k rockovým kapelám, které vytvářejí tento typ nakopnutých, téměř tanečních nahrávek, nás nakonec inspirovala k tomu, že album zní tak, jak zní.“

Nový počin naváže na dva půl roku starou nahrávku „Concrete and Gold“. Už dříve jsme z novinky slyšeli zvukově nečekaný pilotní singl „Shame Shame“.

Nový Spark
venku od 31. prosince
Kalendář akcí
29.01. LIVESTREAM SCOUR
12.03. LIVESTREAM NIGHTWISH
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
21.09. FROG LEAP
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
A co FAKKER!?