Nový Spark
venku od 2. dubna
FORREST JUMP a GATE CRASHER na společné jarní šňůře

FORREST JUMP a GATE CRASHER na společné jarní šňůře

Dva moravské gangy spojily síly a vydaly se tůrovat po vlastech moravských i českých. Ještě před začátkem šňůry se nám podařilo obě bandy přepadnout a vyzpovídat.

Kdo přišel s prvním impulsem na společné koncertování?

Pepa FJ: Vlastně už ani nevím, kdo tu myšlenku vyslovil jako první a v podstatě to ani není důležité. Nám tohle spojení připadá jako logické hned z několika důvodů – s klukama z GATE CRASHER se známe dlouho, lidsky spolu skvěle vycházíme a navzájem si fandíme. A druhak je to rokenrol, žejo (smích). Hodně se těšíme, protože celá tahle taškařice slibuje spoustu super zážitků…

Ondra GC: My jsme si s myšlenkou na společnou šňůru pohrávali už delší dobu, ale pořád nebyl prostor to realizovat, s ohledem na plány a závazky jedné nebo druhé kapely. Proto jsme hrozně rádi, že se to nakonec podařilo dotáhnout a hrozně se na to těšíme!


Dle výpisu zastávek to vypadá, že se soustředíte hlavně na moravské štace. Na „západ“ se nechystáte?

Mira FJ: Momentálně čítá turné devět společných zastávek, ale seznam ještě není úplně konečný. Myslím, že ještě nějaká místa a termíny přibudou. Z loňska máme úžasné zážitky ze všech koutů republiky a budeme moc rádi, když se podíváme do všech světových stran. Rozhodně na tom ještě mákneme… Každopádně začínáme v Brně 21.2.2020!

Ondra GC: Rozhodně se nesnažíme nějakým místům vyhnout (smích). Turné jsme chtěli směřovat hlavně do klubů a nejdřív jsme samozřejmě zařadili osvědčené lokality. Museli jsme taky brát ohledy na to, kde jsme třeba byli už teď na podzim. Jak ale už říkal Mira, seznam koncertů ještě nemusí být konečný.

Jak dlouhý playlist chystáte a budou nějaké novinky?

Pepa FJ: My jsme si na posledním soustředění řekli, že nebudeme chystat jeden playlist na celé turné, ale dáme dokopy dvacet songů a budeme je měnit dle nálady. Jednak proto, abychom nenudili fanoušky a druhak proto, abychom se sami nezbláznili. V playlistu určitě nebudou chybět klipovky a celkově počítáme na každé zastávce s plusmínus hodinovým setem.

Mira FJ: My jsme si těch dvacet songů řekli asi tím způsobem, že to Pepa navrhnul a rovnou i schválil (smích). Pro nás „déle mladé“ to znamená oprášit starší písně a v podstatě se je znovu naučit. V tom má velkou výhodu náš nový bubeník Laďa, který se je bude učit poprvé. I když – on už je pravděpodobně asi umí (smích). Pravdou ale je, že už jsme to zvažovali dlouhou dobu a střídání playlistu bude oživením jak pro fans, tak pro nás.

Ondra GC: Náš set bude taky zhruba hodinový. Vzhledem k tomu, že turné jedeme k nové desce „mrazení“, která nám vyšla na podzim, chceme představit novinky z této desky, které samozřejmě namícháme s peckama z předchozí tvorby. Na jaře navíc plánujeme k novinkám vypustit několik klipů, aby se fanoušci mohli s deskou dopředu líp seznámit a víc si to užít.


Mohou se fanoušci těšit na nějaké překvapení, hostovačky nebo společný song?

Mira FJ: Víš, co je na takovýchto akcích nejlepší? Nikdy nevíš, co se může stát (smích).

Pepa FJ: Sám bych to líp neřekl (hechot). Zatím jsme se o těchto věcech s klukama z GATE Crasher nebavili, protože připravit termíny a dohodnout vše kolem zabralo hodně času. Na druhou stranu – když už budeme někde společně, klidně se může stát, že se nějaké překvápko vyvrbí. Úplně vidím Ondru jako hostující tanečnici…

Ondra GC: Se moc netlem, Pepo! Ti taky něco pěknýho vymyslím! (smích) Kdybychom všechno provalili v rozhovoru před šňůrou, tak už by to nebylo překvapení ne?

V roli hosta se na turné představí parta DR. DOLL – jak jste vybírali?

Pepa FJ: Původně jsme zvažovali na každý koncert pozvat některou ze spřátelených kapel, ale nakonec jsme hlavně z důvodu technického zabezpečení přistoupili k variantě stálého hosta…

Ondra GC: Hraje tam náš dlouholetý kamarád a fotograf David. Nedávno to dali dokupy, náš basák Macek si je šel poslechnout a bylo to super, tak jsme je pak na hostování na turné rovnou oslovili. Jejich účast určitě přispěje k tomu, aby si fanoušci každej z večerů užili na maximum.

Pánové, díky za pokec, přejeme úspěšné turné a těšíme se na některou ze zastávek.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace