Nový Spark
venku od 1. června
FOTO: Moravští FORREST JUMP už mají své „Vrtochy“ pokřtěné

FOTO: Moravští FORREST JUMP už mají své „Vrtochy“ pokřtěné

Fanoušci kapely se nového alba dočkají téměř na den přesně po pěti letech od úspěšného předchůdce. „Nová muzika vznikala vlastně celých pět let. Šlo jen o to se dokopat k finalizaci nahrávky. A když se tak stalo, došli jsme do bodu, ze kterého nebylo návratu a celý cyklus jsme museli opakovat“, říká k tomu frontman FORREST JUMP Pepa Michálek. Naráží na fakt, že na jaře 2022 se FORREST JUMP nově zformovali do sestavy Pepa Michálek (zpěv), Michal Stochleba (kytary, samply), Kuba Ticháček (basa) a Pepa Cigánek (bicí). Posledně jmenovaného nakonec z důvodu zaneprázdněnosti nahradil jeho žák Maty Buriánek, který je také autorem bicích partů na novince „Vrtochy“.

Objednejte si nové album „Vrtochy“ zde.

CD samotné obsahuje deset autorských skladeb, které doplňuje poslední v pořadí – cover písně „Zafúkané“ legendárních FLERET: „Jde o jednu z mých nejoblíbenějších písní ever“, popisuje okolnosti vzniku kytarista a autor aranží Michal Stochleba a dodává: „Pepa mě oslovil s návrhem na tvorbu naší aranže tohoto songu a ve finále jsme byli šťastní, že se líbila nejenom nám, ale taky fanouškům a klukům z FLERETu“.

Album „Vrtochy“ Moraváci nahráli pod producentskou taktovkou Honzy Toužimského, v jehož studiu Happy Metal proběhl také finální mix a mastering. Basák Kuba Ticháček to komentuje: „Pracovat s Honzou je výborná zkušenost, ale taky radost. Neskutečně pozitivně naladěný kluk, který je připravený tě posunout tam, kam to nahrávka potřebuje“.


Grafickou stránku věci si vzal na starost letitý kamarád kapely Pavel „Kurty“ Kurtin, který do obalu zapracoval originální obraz Davida Kranze aka Dabera. „Daber byl naší první volbou při oslovování umělců, kteří by mohli ,Vrtochy’ namalovat. Vlastně jsme netušili, jestli to vůbec lze. Když jsme viděli Davidovu práci, jenom jsme se na sebe usmáli a věděli jsme, že je to přesné“, popisuje spolupráci Michálek. Bubeník Maty Buriánek dodává: „Hned jsme věděli, že ten obraz musíme nějak použít nejen na obal. Byla by to totiž škoda. Rozhodli jsme se, že v rámci křtu alba 6. 5. 2023 v Luhačovicích zahájíme dražbu tohoto obrazu a vydraženou částku poukážeme na konto charitativní organizace Korunka Luhačovice“.

Ředitelka Korunky Luhačovice a Korunky Velké Losiny Veronika Záhorská byla zároveň kmotrou alba. Jejím parťákem při křtu byl právě producent a zpěvák Honza Toužimský. Na křtu doprovodili FORREST JUMP také spřátelení PORTA INFERI, se kterými jedou FORREST JUMP „JTT“, tedy „Jeden tým tour“, a luhačovičtí rockeři HORIZONT. Prohlédněte si fotogalerii z akce, report čtěte v příštím čísle Sparku.

Live foto: Jirka Wasserbauer


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace