Nový Spark
venku od 1. září
Fresh Blood se blíží, již 31. 3. – BORN THIS WAY

Fresh Blood se blíží, již 31. 3. – BORN THIS WAY

Finále soutěže kapel Spark Fresh Blood se blíží a my vám nyní budeme postupně představovat všech šest finalistů. Dalšími finalisty jsou BORN THIS WAY z Olomouce.


Máte rádi melodický metalcore, nekompromisní bicí a jedinečný ženský hlas, co se do toho umí opřít? Tak to jste na správné adrese u olomouckých BORN THIS WAY! Tahle dobrá parta se poskládala na Hané v roce 2014 a v semifinále tady na webu Sparku od vás obdrželi nejvíc hlasů. Živě se vám předvedou 31.3. na Fresh Bloodu v KD Gerbera, tak se předem seznamte s BORN THIS WAY.

Styl: Metal/Metalcore
Město: Olomouc
Vznik: 2014

Jak se zrodil olomouckej metalovej band BORN THIS WAY?
Tak především vás všechny zdravíme a pustíme se do toho! Když odešel náš bubeník Milda z kapely HAZYDECAY, kde působil od prvopočátku nějakých 15 let, začal hledat vhodné kandidáty pro založení nové kapely BORN THIS WAY. Než se ustálilo dnešní zdravé jádro, trvalo to velmi dlouho, kapelou prošlo mnoho skvělých muzikantů, ale jako fungující celek to začalo dávat smysl až v aktuální sestavě.
Pro upřesnění ve zkratce.
Bicí Milda, následně se ozvala zpěvačka Petra (ex-CHAOS IN HEAD), potom se rozpadli olomoučtí AGAINST FALLING, tak jsme posbírali kytaristu Spáču. Z Uničova se k nám přidal náš nejmladší člen basák Johny a náš nejnovější přírůstek je kytarista Liborec Ledoborec, který hrál v ortodoxní kapele BETTER SAFE THAN SORRY.

Jak vaši kapelu ovlivnila vaše působení v předchozí projektech?
Působení v našich bývalých kapelách nás určitě ovlivnilo, ale každý jsme si do BORN THIS WAY přinesli to nejlepší, co v nás bylo, anebo to, co jsme nemohli v bejvalkách využít. Taky nám dřívější působení dalo velkou zkušenost s koncertováním nebo studiovým nahráváním.

Jak byste popsali svůj hudební styl?
Náš hudební styl se nazývá Metal Olomouc!


Vaše první dva songy „Breaking Point“ a „The Unrest Inside Me“ (k poslechu na kapelním Bandzone) jste nahrávali ve studiu u známého šternberského mága Raidy. Co můžete o písních povědět a jaké máte vzpomínky na vaše první společné nahrávání?
Naše první dva songy byly takové seznamování. Bylo to pro nás něco stylově nového, hlavně pro zpěvačku Petru, protože se musela naučit zpívat úplně odlišným způsobem, než byla zvyklá z CHAOS IN HEAD. V podstatě jsme skoro všichni přešli na hudební styl, se kterým jsme do té doby neměli žádné zkušenosti. Nahrávání probíhalo skvěle, objevovali jsme svoje možnosti a značně je povzbuzovali lehkým alkoholem, takže na první společné natáčení máme velmi hezké vzpomínky.

V roce 2016 jste na pak vypustili váš třetí song „Dirty Mind“, který se dočkal i videoklipu na YouTube. Jaký je příběh téhle skladby a chystáte se v blízké budoucnosti nahrát něco nového?
Příběh písně „Dirty Mind“ (tzv. špinavá minda) je velmi prozaický. Kytarista Spáča jednou přišel na zkušebnu a říká: „Mám nápad na super song!“ A já mu říkám: „No bezva, hraj!“ Tak hrál a já do toho vymyslel bicí. Petra složila text a vymyslela pěveckou linku a náš mladej basák ve fazóně udělal basu...a tak vznikl náš song „Dirty Mind“.


Na co se snažíte klást důraz během svých živých vystoupení?
Při koncertech klademe velký důraz na živost vystoupení, energii, a hlavně na pobavení publika. A v neposlední řadě na pitný režim.

A máte nějakou nezapomenutelnou příhodu z vašich koncertů?
Příhod z koncertů máme spousty, bohužel však nejsou publikovatelné, ale vlastně jedna je. Hráli jsme na jednom nejmenovaném letním festivalu, kde si náš kytarista zapomněl na podiu dvě kytary. Přišel na to až na druhý den a hned se tam vrátil zpět. Festival byl už dávno vyklizený, nikde ani noha, ale kytary stále ležely na opuštěném podiu…jsem rád, že ještě pořád jsou mezi námi slušní a poctiví lidé.

Proč jste vaši kapelu pojmenovali zrovna BORN THIS WAY?
Protože se nám líbí Lady Gaga! A taky proto, že jsme se tak už narodili a jiní nebudeme.


Sestava BORN THIS WAY
Petra Kubáčková ''Petra'' – zpěv, scream
Milan Dragoun ''Minno'' – bicí
Martin Spáčil ''Spáča'' – kytara
Libor Vrbka ''Liborec'' – kytara
Jaromír Mlčoch ''Johny'' – baskytara

Spark Fresh Blood proběhne 31. 3. v KD Gerbera v Českých Budějovicích. Vstupenky jsou k dostání zde nebo na místě.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
25.09. AXEL RUDI PELL
A co FAKKER!?