Nový Spark
venku od 1. dubna
Fresh Blood se blíží, již 31. 3. - HORRIBLE CREATURES

Fresh Blood se blíží, již 31. 3. - HORRIBLE CREATURES

Zřejmě nejtvrdší formací, která se probojovala do finále Spark Fresh Bloodu jsou karlovarští řezníci z HORRIBLE CREATURES. Ačkoliv název kapely zní poněkud jednoduše, hoši ze západu Čech myslí svou hudební kariéru nesmírně vážně a podle toho ke všemu přistupují. Jejich hudební postoj shrnují tři věci: poctivost, pokora a plná palba. Stále aktuální a zároveň debutové album „Pitfall“ zavilý postoj HC jen potvrzuje. Na pokec jsme za tuto úderku pozvali zpěváka Františka „Franka“ Fišera.


Styl: Thrash/death
Město: Karlovy Vary
Vznik: 2010

Počátky vaší kapely se datují do roku 2010 do malebného města Karlovy Vary. Zajímalo by mě, jak jste na tom byli v počátcích jako muzikanti? Měli jste nějaké zkušenosti z minulosti, nebo jste se učili tzv. za pochodu?
Zkušeností bylo dost, ale zároveň každý z nás spadl do něčeho, co nikdy předtím nehrál, takže docházelo i k učení za pochodu. HORRIBLE CREATURES vznikli jako uskutečnění našich tajných tužeb a lačnění po extrémním metalu, který tady málokdo hraje.

Měli jste od startu jasno o svém thrash/deathovém zaměření, nebo jste prošli cestou hledání vlastního ksichtu?
Žánrově jsme se okamžitě shodli. Brutalita, rychlost a dravost. Vždycky říkáme, že stavíme naši hudbu na základě třech pilířů, a to sice na vlivech PANTERY, SLAYER a CANNIBAL CORPSE. V naší tvorbě se samozřejmě mísí i dost osobních vlivů, každý z nás poslouchá něco jiného, a nakonec všechna ta směsice tvoří zajímavý, vcelku moderní mix. Nicméně svůj ksicht si každá kapela vytvoří až po čase. Myslím, že nám se to zatím daří dobře a nehodláme polevovat.


Docela dlouho trvalo, než jste se vydali na koncertní pódia, ale záhy jste se zamkli do studia, abyste natočili první EP „Depressive Hunt“. Ověřili jste si při živých vystoupeních, že už nastal ten příhodný čas?
Dá se říct, že ano. Moc jsme nad nějakým ověřováním nepřemýšleli, ale možnost zahrát si live přišla dříve než nabídka na natočení první fošny.

Od té doby jste stáli na jednom pódiu s klasiky typu DEBUSTROL nebo šílenci HENTAI CORPORATION, a vydali také debutové album „Pitfall“. Máte pocit, že vaše hudební cesta nabrala tu správnou akceleraci?
Jsme hrdí na to, že jsme mohli sdílet podia právě s takovými jmény jako uvádíš a mnoha dalšími. S naší cestou jsme spokojení, ale s každým dnem se snažíme přidávat na tempu a neusínat na vavřínech. Před námi je strašná spousta práce a pokud chceme být nejlepší, musíme pro to něco udělat.

Důkazem toho, že jste na vzestupu, je také finálová účast v naší soutěži Spark Fresh Blood. Co pro vás toto již teď vysoké umístění znamená?
Že naši hudbu děláme dobře a že jsou tu stále lidé, kteří umí tvrdou práci a snahu náležitě ocenit, což je ta nejlepší odměna, jakou můžeme dostat.

Vstupenky na finále Spark Fresh Bloodu můžete kupovat v síti Ticketpro.

Diskografie:
2015 Depressive Hunt (EP)
2018 Pitfall

Sestava:
Frank – zpěv
Vladis – kytara
Hans – baskytara
Jirgen – bicí

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace