Kapela JAMARON už dávno není žádným nováčkem na české rockové scéně. Jejich fanouškovská základna roste s každým singlem a plný letní kalendář naznačuje, že se od nich brzy dočkáme velkých věcí. JAMARON se nebojí osobních a palčivých témat, což dokazuje nový singl „Přísahám“. Vypráví konkrétní příběh – je o rozvodu frontwoman Marie Dostálové. Text ale napsal její bratr, kytarista Jakub Dostál.
„Jak jsem uslyšela první tóny demíčka, bylo mi jasné, že to je ten pravý šálek kávy. Tvrdá kompozice, ale přitom melodický a durový refrén. Když jsem slyšela i Kubovu verzi s textem, došlo mi, že brácha napsal text o mně,“ říká Marie Dostálová.
Singl je o mladické nerozvážnosti a lásce, která rychle vzplane i zhasne – ale zůstane hluboko pod kůží a vy můžete jen doufat, že se srdce brzy zahojí. „Přestože se rádi dělíme s fanoušky o životní prožitky, tahle píseň je pro mě opravdu hodně osobní. Ač si hlídám soukromí, přiznávám, že je o mém rozvodu a vztahových neúspěších. Věřím, že může pomoct ostatním,“ dodává zpěvačka.
Vedle silného textu nabízí i propracovanou produkci. „Prvním nápadem byl kytarový riff, kterým song začíná – má metalcorový nádech. Mám rád i riff ve druhé sloce, se kterým přišel producent Damián Kučera. Líbí se mi kontrast ostrého začátku s popovějším refrénem,“ říká Jakub Dostál
Singl doprovází videoklip od režiséra Papa Pecha, který pracoval i na předchozím klipu „Utíkám“. „Chtěli jsme udělat abstraktní prasárnu s pohádkovou něžností a tvrdostí zároveň. Myslím, že se to díky filtrům, formátu a střihu povedlo. A samozřejmě díky kapele,“ říká režisér.
Nebát se dalšího nezdaru, znovu se zamilovat a zůstat sám sebou – to je poselství nové písně „Přísahám“. JAMARON zároveň pracují na novém albu a koncertují. „Letní sezóna je nabitá. Zveme všechny fanoušky i na náš koncert 28. srpna na Občanské plovárně v rámci Prague Open Air 2025, kde zahrajeme hity i nové singly,” uzavírá frontwoman.




















